جذب بیش از 16 هزار پرستار در قالب برنامه تحول نظام سلامت در کشور

  • PDF

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از جذب 16 هزار پرستار در قالب برنامه تحول نظام سلامت در کشور خبر داد.

به گزارش وب دا، محمد میرزا بیگی در مراسم گرامیداشت روز پرستار در تالار ابن سینا مشهد با اشاره به اینکه در دولت یازدهم 43 هزار و 500 پرستار به روش های مختلف در مراکز درمانی کشور به کارگیری شده اند اظهار داشت: از این تعداد هفت هزار و 500 نفر در طرح و تمدید طرح، چهار هزار نفر دانشجوی سال آخر، پنج هزار نفر جایگزین مرخصی زایمان،16هزار نفر در قالب برنامه تحول سلامت و 11 هزار نفر نیز استخدام دولتی جذب مراکز درمانی شده اند.

وی خاطر نشان کرد:  توسعه انجمن های علمی به تعداد تختها، بازنگری و به روزرسانی شرح وظایف پرستاری و به روزرسانی ابلاغ فرمهای اختصاصی پرستاری در بالین پرونده بیمار از دیگر اقدامات در بخش معاونت پرستاری به شمار می رود.

میرزابیگی با اشاره به تهیه نرم افزاری به منظور خروج از پرستاری سنتی در 50 بیمارستان پایلوت کشور اظهار داشت: در حال حاضر این طرح به همه بیمارستانها و دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده تا با استفاده از فناوری روز در وقت پرستاران و مدیران صرفه جویی شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تدوین و ابلاغ آیین نامه نقل و انتقال بیمار بین مراکز درمانی، تصویب رشته ارشد پرستاری پژوهشگری و تصویب مقطع ارشد مدیریت پرستاری در شورای برنامه ریزی از دیگر اقدامات معاونت پرستاری به شمار می رود.

وی با اشاره به نظام پرداخت نیز گفت: تا وقتی که نظام پرداخت بر اساس واحد خدمت کاری باشد این موضوع عادلانه نمی شود بلکه نظام پرداخت باید بر مبنای خرید راهبردی خدمات باشد که با پیگیری وزیر بهداشت، این امر در برنامه ششم توسعه آمده است.

در این مراسم از 200 نفر از نیروهای کادر پرستاری شامل پرستاران، کارشناسان اتاق عمل، هوشبری، بهیار و فوریت های پزشکی در مراکز درمانی دانشگاهی و غیر دانشگاهی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار