آغاز به کار نخستین کنگـره بین المللـی ثبت بیماری ها و پیامد های سلامت

  • PDF

نخستین کنگـره بین المللـی  ثبت بیماری ها و  پیامد های سلامت و اولین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این کنگره به همراه برگزاری برنامه کشوری آموزش مدرسان ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت و نخستین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی با حضور 300 نفر از متخصصان، صاحبنظران و کارشناسان  ۲۶ الی ۲۹ بهمن در هتل پردیسان مشهد در حال برگزاری است.

دبیر علمی نخستین کنگـره بین المللـی  ثبت بیماری ها و  پیامد های سلامت و اولین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی در مراسم افتتاحیه این کنگره با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد همگام با وزارت بهداشت فعالیت خود را در ثبت بیماری ها و رجیستری اطلاعات آغاز نموده است اظهار داشت: ثبت و رجیستری اطلاعات نه تنها در زمینه بیماری ها بلکه در تمام زمینه ها یک ضرورت به شمار می رود که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر اسلامی تاکید کرد: پیام این کنگره فرهنگ سازی و آموزش ثبت و رجیستری اطلاعات است تا بتوانیم مسیری که کشورهای توسعه یافته سال های متمادی است طی کرده اند، کشورمان در مدت زمان کوتاه تری به آن دست پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: در کنگـره بین المللـی  ثبت بیماری ها بیش از 110 مقاله در محورهای مختلف و در قالب پوستر و سخنرانی پذیرفته شده است که در مدت زمان برگزاری کنگره ارائه خواهد شد.  

دکتر اسلامی خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه "نحوه انجام مرور نظام مند روی مطالعات با موضوع تاثیر مداخلات مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه مراقبت سلامت" و کارگاه "سلامت الکترونيک و انفورماتيک سلامت؛ فن آوری های پايش خانگی و سيار نشانه های حياتی، چالش ها و فرصتها" را از دیگر برنامه های این کنگره برشمرد.

اصول تاسیس و مدیریت نظام های ثبت، مالکیت داده ها و اصول اخلاقی در برنامه های ثبت بیماری ها، فن آوری اطلاعات و نرم افزار های ثبت بیماری ها، کنترل کیفی در ثبت بیماری ها، نقش سیستم های طبقه بندی و نامگذاری بیماری ها و استانداردهای مربوط به اقلام اطلاعاتی و پیوند بانک های اطلاعاتی و تحلیل داده ها از جمله محورهای کنگره بین المللی ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت است.

همچنین، پرونده الکترونیک سلامت و سیستم های کامپیوتری ثبت دستورات پزشکی، هوش مصنوعی و سیستم های تصمیم یار بالینی، تحلیل مه داده ها(کلان داده ها) و روش های داده کاوی در حوزه سلامت، انفورماتیک سلامت مشتری/مصرف کننده محور، سلامت همراه و پزشکی از راه دور، پردازش تصویر و سیگنال های پزشکی، امنیت و حفاظت داده، استانداردها و تعامل پذیری سیستم ها و یادگیری الکترونیکی از جمله محورهای نخستین کنگره کشوری انفورماتیک پزشکی است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.