نخستین کنگره التهاب سیستم عصبی در مشهد برگزار می شود

  • PDF

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: برای نخستین بار در کشور، فیستیوال دانشجویی علوم اعصاب در قالب کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی در مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا؛ پرفسور گرجی در خصوص برگزاری اولین کنگره بین المللی التهاب سیستم در کشور، گفت: این کنگره به مدت سه روز و از تاریخ 22 الی 24 فروردین ماه سال 96 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی را ارتقای سطح علوم اعصاب در کشور عنوان کرد و افزود: علاوه بر ارتقای علوم اعصاب در زمینه های بالینی، تحقیقاتی و ... تلاش داریم تا ارتباط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اساتید و دانشجویان مدعو از کشور آلمان را فراهم کنیم.

پرفسور گرجی تصریح کرد: این کنگره به مدت سه روز و در دانشکده پزشکی و بیمارستان قائم (عج) مشهد برگزار و تلاش داریم تا دانشجویان بتوانند در حاشیه برگزاری همایش از کارگاه های علمی طراحی شده نیز استفاده کنند.

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: فرصت ارسال مقالات به کنگره تا تاریخ 25 اسفند ماه سال جاری است و  دانشجویان می توانند در این مدت مقالات خود را به صورت پوستر و سخنرانی ارائه دهند.

پرفسور گرجی به جوایز نفرات اول دانشجویی در ارائه بهترین مقاله اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی قرار است به صاحبان بهترین مقاله دانشجویی ارائه شده در این کنگره، بورس تحقیقاتی و آموزشی کاملا رایگان در کشور آلمان به مدت سه ماه اعطا شود.

وی به تعداد مقالات دریافتی در فاصله باقیمانده تا تاریخ نهایی ارسال مقالات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 900 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که احتمال می دهیم تعداد نهایی مقالات ارسالی بیش از این تعداد باشد.

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اضافه کرد: مدعوین شرکت کننده در این کنگره علاوه بر دانشجویان و اساتید داخل کشور؛ اساتید و دانشجویانی از کشور آلمان هستند؛ که در حال حاضر در مرحله انتخاب مدعوین هستیم.

وی در پایان گفت: همزمان با برگزاری این کنگره جلسه قطب 9 کشوری در توسعه علوم اعصاب نیز در مشهد برگزار خواهد شد؛ که می توان از این فرصت جهت ارتقا و تبادل دانش علوم اعصاب استفاده کرد.

{jcomments on}

آخرین اخبار