ارائه 91 مقاله در ششمین کنگره کشوری سوختگی

  • PDF

ششمین کنگره ملی سوختگی اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، دبیر ششمین کنگره ملی سوختگی در نشست خبری اظهارداشت: این کنگره به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری انجمن سوختگی ایران و انجمن بیماران سوخته با حضور  بیش از 500 نفر از متخصصان و پزشکان از دانشگاه های علوم پزشکی کشور چهارم و پنجم اسفند ماه برگزار می شود.

دکتر سید حسن طاووسی خاطر نشان کرد: در این کنگره بسیاری از گروه های آموزشی از جمله جراحی پلاستیک، مقاومت های ویژه، داخلی، اطفال، فیزیوتراپی و پرستاری از جمله گروه های هدف به شمار می روند.

دبیر علمی کنگره نیز با اشاره به اینکه در مدت زمان فراخوان کنگره 164 مقاله به دبیرخانه ارسال شد اظهار داشت: پس از بررسی های انجام شده توسط کمیته علمی، 41 مقاله به صورت سخنرانی و 50 مقاله در قالب پوستر برای ارائه در کنگره پذیرفته شد.

دکتر علوی با اشاره به اینکه مقالات ارائه شده در سال جاری از تنوع زیادی برخوردار است و دربیشتر شاخه ها ارائه شده است افزود: بر اساس برنامه ریزی در این کنگره 20 ساعت برنامه آموزشی برای گروه های پزشکی و پیراپزشکی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: درمان سوختگى حاد، سوختگى استنشاقى، سوختگى الکتریکى، جایگزین هاى پوست، مراقبت هاى ویژه در سوختگى، مراقبت زخم در سوختگى، مسائل روحى روانى بیماران سوخته، درمان عوارض سوختگى و نقش سازمان هاى خیریه در حمایت از بیماران از جمله محورهای این کنگره به شمار می رود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار