برگزاری همایش هفته سلامت مردان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

به مناسبت هفته سلامت مردان و به منظور گسترش اطلاع رسانی در زمینه خود مراقبتی، همایش علمی سلامت مردان در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این همایش به همت انجمن اورولوژی خراسان و با همکاری معاونت آموزشی بیمارستان قائم(عج) در محورهای رعایت ایمنی در کار، تشخیص زود هنگام بیماری، قلب سالم تغذیه سالم و فعالیت فیزیکی، پیشگیری از علل مردانه ناباروری و پیشگیری از حوادث ترافیکی نهم اسفند از ساعت 9 در تالار شهید چمران مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) برگزار می شود.

شناخت و پیگیری تومورهای شایع مردان، پیشگیری از حوادث و طب کار، طب روانی و حوادث جاده ای از جمله عناوین سخنرانی در این همایش یک روزه به شمار می رود.

بر اساس تحقیقات انجام شده، حوادث ناشی از نیروهای مکانیکی، قتل، خشونت، بیماریهای مزمن انسدادی ریه ، بیماریهای قلبی، خودکشی، سوختگی، بیماریهای روانی، ایدز و ابتلاء به HIV در مردان بیشتر از زنان است.

ابتلا مردان به بیماریهای غیر واگیر شامل چاقی مفرط، مصرف دخانیات ، کلسترول بالا و دیابت همچنان در مردان تظاهر بیشتری نسبت به زنان دارد .

گفتنی است: ویژه برنامه های هفته سلامت مردان از یکم الی هفتم اسفند  در هفت محور شیوه زندگی سالم، پیشگیری از حوادث ترافیکی، ارتقاء سلامت روانی، پیشگیری از حوادث قلبی و عروقی وعوامل خطر آن، ارتقاء سلامت باروری مردان، سلامت مردان و خانواده و پیشگیری از حوادث شغلی برگزار می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار