سالانه بیش از 200 هزار نفر در کشور دچار سوختگی می شوند

  • PDF


رئیس انجمن حمایت از بیماران سوختگی ایران گفت: بر اساس آمارهای موجود سالانه بیش از 200 هزار نفر در کشور دچار سوختگی می شوند که حدود 30 هزار نفر از آنها سوختگی عمیق داشته و نیازمند بستری در بیمارستان هستند
.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد فاطمی در حاشیه ششمین کنگره کشوری سوختگی در مشهد با اشاره به اینکه تعداد بیماران و میزان ابتلا به سوختگی در ایران هشت برابر استانداردهای جهانی است.اظهار داشت: میزان مرگ و میر ناشی از سوختگی در ایران نیز زیاد است.

وی گفت: انجمن حمایت از بیماران سوختگی (ققنوس) از 2 سال گذشته با هدف کمک به درمان و بازتوانی بیماران سوختگی و همچنین آموزش و پیشگیری از حوادث سوختگی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دکتر فاطمی افزود: آموزش پیشگیری از حوادث سوختگی، راهکار اصلی حل مشکل سوختگی در ایران به شمار می رود.

این پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک اظهار کرد: سوختگی یک بیماری مظلوم و فراموش شده است چرا که این بیماران بعد از مرخصی از بیمارستان به ویژه افرادی که از ناحیه سر، صورت و دست دچار سوختگی می شوند، نیازمند حمایت های روانی برای بازگشت به اجتماع و خانواده هستند.

وی گفت: تاکنون یک میلیون مورد کمک به بیماران مبتلا نظیر کمک به درمان سوختگی، خدمات فیزیوتراپی و کار درمانی، حمایت های روانی و اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی از سوی انجمن حمایت از بیماران دچار سوختگی ارائه شده است.

وی نبود پوشش بیمه ای را یکی از مشکلات مبتلایان به سوختگی عنوان کرد و افزود: هزینه درمان هر یک درصد ابتلا به سوختگی بین 20 تا 50 میلیون ریال برآورد می شود.

فاطمی ادامه داد: سازمان های بیمه گر در این زمینه کم کاری کرده اند و هم اکنون بسیاری از اقلام درمانی مورد نیاز بیماران سوختگی نظیر انواع پانسمان های سوختگی و پماد سوختگی زیرپوشش بیمه نیستند و از این نظر ظلم مضاعف به بیماران سوختگی شده است.

ششمین کنگره سوختگی که با حضور 500 نفر از پزشکان و متخصصان این رشته از سراسر کشور روز چهارشنبه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده است مدت 2 روز ادامه دارد.

مخاطبان برای مشاهده تصاویر این همایش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار