مشهد میزبان نخستین کنگره بین المللی التهابات عصبی

  • PDF

نخستین کنگره بین المللی التهابات عصبی و نخستین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب فروردین ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این کنگره 22 الی 24 فروردین سال آینده در محورهای التهاب عصبی و دژنراسیون عصبی،التهاب عصبی و دمیلیناسیون،ترمیم و بازسازی، سلول بنیادی و تنظیم کننده ی سیستم ایمنی عصبی،التهاب عصبی در بیماری های عصبی،التهاب عصبی، پاتوفیزیولوژی، مدیریت و درمان،مدل های حیوانی التهاب عصبی،التهاب عصبی و تصویربرداری عصبی،مکانیسم های التهاب عصبی،التهاب عصبی و رفتار،التهاب عصبی در گستره زندگی،شیوه های نوین در التهاب عصبی،التهاب عصبی و توانبخشی و دارو های نوین ضد التهابی و سد خونی- مغزی برگزار می شود.

این کنگره در راستای ترویج دانش علمی، پیشرفت های پزشکی و ارائه خدمات بهداشتی موثر در زمینه التهابات عصبی طراحی شده است و  فرصتی را در اختیار جمعی از متخصصین مغز و اعصاب، جراحان مغز و اعصاب، و دیگر متخصصان حوزه سلامت قرار خواهد داد تا در زمینه آخرین پیشرفت ها و چالش های فعلی در زمینه التهابات عصبی بحث و تبادل نظر کنند.

به طور کلی می توان چنین اظهار داشت که بیماری های سیستم عصبی به دو دسته حاد و مزمن طبقه بندی می شوند. بیماری های حاد مانند سکته های مغزی و صدمات مغزی پس از ضربه می باشد و بیماری های مزمن بیماری هایی همچون ام اس، آلزایمر، پارکینسون و غیره هستند که در طول زمان با ازدست دادن یک یا چند عملکرد مغز نمایان می شوند.

نکته قابل توجه اینجاست که یک اتفاق پاتوبیولوژی در بین تقریباً تمامی بیماری های مغز و اعصاب مشترک است و آن التهاب سیستم عصبی می باشد که در بیماری مانند ام اس خود عامل عود و پیشرفت بیماری است و در صدمات مغزی پس از ضربه به عنوان آسیب های ثانویه ظهور پیدا می کند و یکی از مواردی که در دنیا به عنوان راهکار درمانی نوین در نظر گرفته می شود بحث بهبود بیماری های سیستم عصبی با محوریت پاتوفیزیولوژی است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار