نخستین کنگره بین المللی التهابات عصبی فروردین امسال در مشهد برگزار می شود

  • PDF

نخستین کنگره بین المللی التهابات عصبی و نخستین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب فروردین ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این کنگره ۲۲ الی ۲۴ فروردین سال آینده در محورهای التهاب عصبی و دژنراسیون عصبی،التهاب عصبی و دمیلیناسیون،ترمیم و بازسازی، سلول بنیادی و تنظیم کننده ی سیستم ایمنی عصبی،التهاب عصبی در بیماری های عصبی،التهاب عصبی، پاتوفیزیولوژی، مدیریت و درمان،مدل های حیوانی التهاب عصبی،التهاب عصبی و تصویربرداری عصبی،مکانیسم های التهاب عصبی،التهاب عصبی و رفتار،التهاب عصبی در گستره زندگی،شیوه های نوین در التهاب عصبی،التهاب عصبی و توانبخشی و دارو های نوین ضد التهابی و سد خونی- مغزی برگزار می شود.

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این خصوص اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور، فستیوال دانشجویی علوم اعصاب در قالب کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی در مشهد برگزار می شود.

پرفسور گرجی هدف از برگزاری کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی را ارتقای سطح علوم اعصاب در کشور عنوان کرد و افزود: علاوه بر ارتقای علوم اعصاب در زمینه های بالینی، تحقیقاتی و ... تلاش داریم تا ارتباط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اساتید و دانشجویان مدعو از کشور آلمان را فراهم کنیم.

پرفسور گرجی تصریح کرد: این کنگره به مدت سه روز و در دانشکده پزشکی و بیمارستان قائم (عج) مشهد برگزار و تلاش داریم تا دانشجویان بتوانند در حاشیه برگزاری همایش از کارگاه های علمی طراحی شده نیز استفاده کنند.

پرفسور گرجی به جوایز نفرات اول دانشجویی در ارائه بهترین مقاله اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی قرار است به صاحبان بهترین مقاله دانشجویی ارائه شده در این کنگره، بورس تحقیقاتی و آموزشی کاملا رایگان در کشور آلمان به مدت سه ماه اعطا شود.

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اضافه کرد: مدعوین شرکت کننده در این کنگره علاوه بر دانشجویان و اساتید داخل کشور؛ اساتید و دانشجویانی از کشور آلمان هستند؛ که در حال حاضر در مرحله انتخاب مدعوین هستیم.

وی در پایان گفت: همزمان با برگزاری این کنگره جلسه قطب ۹ کشوری در توسعه علوم اعصاب نیز در مشهد برگزار خواهد شد؛ که می توان از این فرصت جهت ارتقا و تبادل دانش علوم اعصاب استفاده کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار