همایش بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

  • PDF

دومین همایش بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور هزار و 200 شرکت کننده و میهمانانی از 10 کشور جهان در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این همایش 30 فروردین الی اول اردیبهشت با حضور اساتید، پزشکان، پژوهشگران و دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی و استادان برجسته حوزه سلول های بنیادی و مهندسی بافت از کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، چین، مالزی و ترکیه در حال برگزاری است.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در این همایش گفت: گسترش حوزه علوم سلولهای بنیادی به خصوص ظرف 2 سال اخیر در ایجاد اشتغال و فرصتهای جدید شغلی نیز نقش مهمی داشته است.

دکتر حمیدیه ادامه داد: در این چارچوب در بخشهای آموزش و پژوهش و منابع انسانی، تجاری سازی و گسترش شرکتهای دانش بنیان و ارائه خدمات بالینی توسعه زیادی در مدت 2 سال اخیر داشته اند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: هم اکنون زیرساختهای لازم برای گسترش تولید و ثبت محصولات و ارائه آنها به بازار نیز تهیه شده است.

وی افزود: نخستین ضوابط ثبت فرآورده های بافت، سلول و ژن درمانی نیز در دولت یازدهم ابلاغ شد که نقش مهمی در فعالتر کردن شرکتهای دانش بنیان دارد.

دکتر حمیدیه ادامه داد: تعداد پیوند سلولهای بنیادی خونساز در گذشته حداکثر 400 مورد در سال بود اما هم اکنون به بیش از هزار مورد در سال افزایش یافته است.

وی گفت: شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه سلولی نیز پیش از دولت یازدهم یک یا 2 مورد بود اما هم اینک تعداد این شرکتها به 60 مورد رسیده که 350 محصول تولیدی خود را ثبت کرده اند و یا در حال ثبت دارند.

معاون درمان پژوهشگاه رویان نیز در این همایش گفت: آینده پزشکی همراه با سلول درمانی می باشد و در این راه درمان بیماریهای صعب العلاج و لاعلاج روشن است.

دکتر احمد وثوق افزود: بهره مندی از علوم مهندسی و تلفیق دانش زیست شناسی با پزشکی بالینی می تواند در حل مشکلات سلامت بشر نقش مهمی ایفا کند.

وی ادامه داد: هم اکنون در پژوهشگاه رویان دانشمندان رشته های مهندسی در کنار بیولوژیستها و پزشکان بالینی در حال انجام تحقیقاتی مهم در جهت درمان بیماریها و ارتقا سلامت عمومی هستند.

دومین همایش بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی تا روز جمعه اول اردیبهشت آتی در دانشگاه فردوسی مشهد ادامه دارد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار