وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: تلاش گران عرصه بهداشت و درمان در مسیر انقلاب جهانی امام زمان (عج) حرکت می کنند

  • PDF

 

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در هر موقعیتی اگر برای رفع مظلومیت، محرومیت و کمک به بندگان خدا تلاش کنیم؛ قطعا در مسیر انقلاب جهانی امام زمان (عج) حرکت کرده ایم و از این بابت من فکر می کنم تمامی کسانی که در حوزه بهداشت و درمان کار می کنند و همچنین طرح تحول نظام سلامت در این مسیر قرار دارد.

به گزارش وب دا؛ دکتر هاشمی شب گذشته در جشنواره شهید مطهری که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد گفت: من هر گاه در شهر مشهد حضور پیدا می کنم و چهره های اساتید خود ،بخصوص آنهایی که از روز اول ورود به دانشکده پزشکی در کنار ما بوده اند را می بینم بسیار شاد می شوم.

 وی ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) تصریح کرد: امید داریم همه ما بتوانیم جزو یاران آن حضرت باشیم و مطمئنا شما که در حوزه سلامت حضور دارید از یاران امام زمان (عج) هستید.

دکتر هاشمی افزود: قدر مسلم خداوند دنیا را بی صاحب نخواهد گذاشت و همواره از روز ازل تا انتها صاحبی برای هدایت بشر وجود داشته؛ امروز صاحب ما بقیه الله اعظم است و در تمامی فرق اسلامی این نکته قابل قبول می باشد؛ که بالاخره روز موعودی خواهد آمد و جهان را از ظلم و ستم خالی خواهد کرد.

 دکتر هاشمی بیان داشت: عزیزانی چون شهید مطهری؛ باور داشتند و معتقد بودند انتظار باید ظلم ستیز، موجب نهضت، حرکت و جنبش شود و بشر عدل و داد را به این شکل پیدا کند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: آنانی که بر این باور هستند انقلاب اسلامی را در مسیر نهضت جهانی مهدی موعود و هر حرکتی را حلقه ای از این زنجیره می دانند؛ که منتهی به انقلاب جهانی امام زمان (عج) می شود.

وی خاطر نشان کرد: در هر موقعیتی اگر برای رفع مظلومیت، محرومیت و کمک به بندگان خدا تلاش کنیم؛ قطعا در مسیر انقلاب جهانی امام زمان (عج) حرکت کرده ایم و از این بابت من فکر می کنم تمامی کسانی که در حوزه بهداشت و درمان کار می کنند و اگر حمل بر ستایش خدمات این دولت در حوزه سلامت نکنیم، طرح تحول نظام سلامت در این مسیر قرار دارد.

 دکتر هاشمی بیان داشت: این طرح افراد زیادی را که درمانده و جا مانده بودند و در این 38 سال باید به آن ها توجه می شد را مورد توجه خود قرار داد و توانست در شهر مشهد یک میلیون و 200 هزار نفر را که از ابتدایی ترین خدمات بی بهره بودند تحت پوشش خدماتی خود قرار دهد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به بیمه شدن 11 میلیون نفر در کشور به صورت رایگان اشاره کرد و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در سال 81 جمله ای را در دیدار با پزشکان گفتند که بیماران رنجی جز رنج بیماری نداشته باشند و در این دولت اقداماتی انجام شد؛ که پرداختی مردم در شهرها به شش درصد و در روستاها به سه درصد کاهش پیدا کرد.

وی افزود: در کل کشور حدود سه هزار و 500 خانه بهداشت، پایگاه بهداشتی مرکز خدمات جامع سلامت ایجاد شده است و برای من  جای بسیار شادمانی دارد که فرماندار ایرانشهر در سیستان و بلوچستان  اعلام کند در طول هزار و 100 روز گذشته یک نفر مراجعه کننده جهت حل مشکل مالی خود جهت درمان وجود نداشته است.

دکتر هاشمی یادآور شد: اکنون 27 پزشک این شهر به 150 پزشک ارتقا، متخصصین سه برابر و برای اولین بار جنوب سیستان و بلوچستان با ام ار ای، سی تی اسکن، انژیوگرافی و... آشنا شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: فردا برای اولین بار در خراسان شمالی و شهرستان شیروان بیمارستان 320 تختخوابی افتتاح خواهد شد و همچنین در بجنورد ، که تمامی این موارد موجب افتخار است.

وی گفت: اگر تمامی دولت های قبل اولویت خود را مانند این دولت بر سلامت استوار می کردند ما دغدغه ای نداشتیم و اگر چهار دولت آینده سلامت را جزو سه اولویت اصلی خود بگذارند، طبیعی است که می توان به این نظام سلامت کارآمد افتخار کرد.

دکتر هاشمی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارد افتخار آفرین می شود و من ممنون هستم که جوانان در این دانشگاه جهت ارتقای آموزشی و پژوهشی تلاش می کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  ادامه داد: ضعف ما در حوزه آموزشی در مشهد کمبود فضا است. اساتید این دانشگاه باید در فضاهای مناسب تری از بیمارستان های قدیم امام رضا(ع)، قائم(عج)، هاشمی نژاد و شهید کامیاب کار آموزشی خود را دنبال کنند.

وی ابراز داشت: من آرزو دارم دو هزار تخت بیمارستانی به شهر مشهد به همت مسئولان این شهر اضافه کنیم. اضافه شدن فضای آموزشی در ارتقای آموزشی و آرامش اساتید بسیار مهم است.

دکتر هاشمی در پایان اظهار داشت: من اهل فریمان هستم و دوران مکتب خود را در سن پنج سالگی نزد پدر شهید مرتضی مطهری؛ مرحوم شیخ حسین مطهری گذراندم منزل ما با منزل شهید مطهری فاصله بسیار اندکی داشت و من با دیدن شهید مطهری در مراسمات مختلف با افکار ایشان آشنا شده بودم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.