معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: 150 عضو هیأت علمی در طول چهار سال گذشته استخدام شده اند

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در طول چهار سال گذشته 78 عضو هیأت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازنشسته شده اند و این در حالی است که به ازای این تعداد 150 عضو هیأت علمی جدید به خدمت گرفته شده است.

به گزارش وب دا؛ دکتر دارابی شب گذشته در جشنواره شهید مطهری در تالار ابن سینای دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این آخرین جشنواره شهید مطهری در دولت تدبیر و امید است و در صورتی که بررسی کنیم در این مدت وزارت بهداشت یکی از پرکارترین و موفق ترین وزارت های دولت بوده است.

وی تصریح کرد: برنامه تحول نظام سلامت با هدف کاهش هزینه پرداخت از جیب بیماران و به فرمایش رهبر انقلاب که مردم جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند ایجاد شد .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در حوزه آموزشی؛ اجرای «طرح تحول و نو آوری در نظام آموزشی» از دو سال قبل کار خود را آغاز کرده است و در کنار این مهم سند آمایش سرزمینی، اجرای برنامه عملیاتی و اجرای اعتبار بخشی موسسه ای نیز با جدیت دنبال شد.

دکتر دارابی تصریح کرد: طرح تحول و نوآوری در نظام آموزشی در 18 ماموریت مشترک و پنج ماموریت ویژه کلان منطقه در این مدت کار خود را دنبال کرد.

وی به تعداد اعضای هیأت علمی اشاره کرد و گفت: در سال 92 تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه حدود 776 نفر بوده؛ که این تعداد در سال 96 به 855 نفر افزایش پیدا کرده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در این مدت تعداد 78 عضو هیأت علمی بازنشسته ؛ که به ازای این تعداد؛ 150 عضو هیأت علمی جدید به خدمت گرفته شده اند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر بیش از هشت هزار دانشجو دارد و طی چهار سال گذشته به همت مرکز ای دی سی؛ موفق به افزودن رشته های بسیاری در دانشگاه شده است.

دکتر دارابی خاطر نشان کرد: در طول چهار سال گذشته برنامه آموزش مداوم رو به گسترش نهاده است و در این مدت موفق به انجام 973 برنامه آموزش مداوم شده ایم.

وی تصریح کرد: در طول چهار سال گذشته موفق به افتتاح دپارتمان علوم اعصاب، افتتاح مرکز تخصصی آموزش پزشکی، راه اندازی کلینیک طب تسکینی بیمارستان امام رضا(ع) و بیمارستان امید، تشکیل مرکز تعالی دندان پزشکی و... در دانشگاه شده ایم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان بیان داشت: از برنامه های مهم معاونت آموزشی در شش ماه اول سال 96 ارتقای مدیریت آموزشی دانشکده مجازی دانشگاه، تکمیل اعتبار بخشی بیمارستان ها، افزایش جذب دانشجوی خارجی، انجام پروژه های اخلاق حرفه ای، تکمیل چرخه توسعه آموزش طب تسکینی بر گروه های مختلف پزشکی، اجرای پروژه مدیریت استعدادها و... می باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار