انتصاب مشاور رییس دانشگاه در امور آموزشی و درمانی

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حکمی مشاور خوددر امور آموزشی و درمانی دانشگاه  را منصوب نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این حکم دکتر سید علی اکبر شمسیان را به عنوان مشاور خود در امور آموزشی و درمانی منصوب نموده است.  

در این حکم آمده است، توسعه و تحول در حوزه های آموزش و درمان به صورت هدفمند و متناسب با نیاز حوزه سلامت از جمله اموری است که اطمینان دارم با درایت ، ابتکار عمل و برنامه ریزی دقیق محقق خواهد شد.

انتظار می رود ضمن بررسی دقیق وضعیت موجود و شناخت نقاط قوت و ضعف ، با استفاده از قابلیتهای تخصصی موجود و همچنین بهره گیری از آراء و نظرات معاونین آموزشی و درمان و صاحبنظران و فرهیختگان دانشگاهی اینجانب را در تدوین سیاستهای کلی برنامه های آموزشی و درمانی و ترسیم چشم انداز مناسب به منظور ارتقاء عملکرد آن حوزه ها یاری نمائید.

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه

  • PDF

مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ از برگزاری نشست هم اندیشی مدیران بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه، با هدف برنامه‌ریزی و تعیین گروه‌های هدف دوره‌های آموزشی آتی توانمندسازی مدیران بیمارستانی خبر داد.

به گزارش وب دا: عبداله ریحانی یساولی با اشاره به لزوم بهره برداری از تجربيات مدیران در طراحي دوره‌هاي آموزشي مورد نیاز مديران سطوح پايه در بیمارستان ها اظهار داشت: در راستای تاکید رییس دانشگاه جهت ارائه آموزش‌هاي اثر بخش‌ و حمايت معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه از برنامه‌های تدوین شده در این زمینه، جلسه مذکور با حضور مدیران بیمارستان‌های دولتی دانشگاه در محل سالن اجتماعات مرحوم دکتر نادری برگزار شد.

وی با یادآوری برگزاری دوره‌های آموزشی توانمند سازی مدیران بیمارستانی با همکاری سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت در دانشگاه  علوم پزشکی مشهد برای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب 9 و 8 کشور افزود: بر اساس برنامه‌ریزی و نتایج این هم اندیشی و خروجی جلسات آتی، دوره‌های آموزشی مشابه جهت مدیران سطوح پايه در بيمارستان‌ها و سایر گروه‌های هدف پیشنهادی حاضرین در جلسات، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است در این نشست پس از بيان ديدگاه‌ها و نقطه نظرات مدعوین در خصوص دوره‌های آموزشی توانمند سازی مدیران بیمارستانی، مقرر گرديد طراحي‌ دوره‌های  آموزشي برای مديران سطوح پايه، توسط كارگروه‌هاي تخصصي متشكل از مديران و صاحب نظرات دانشگاهي و  همچنین با راهبری اداره آموزش و توسعه کارکنان این مدیریت سرمایه انسانی صورت پذيرد.

فعالیت تمامی واحدهای اداری مشهد فردا با دو ساعت تاخیر آغاز می شود

  • PDF

به علت آلودگی هوا؛ فعالیت اداری تمامی واحدهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در شهر مشهد، روز شنبه  با دو ساعت تاخیر آغاز می شود.

به گزارش وب دا، بر اساس مصوبه نشست کاهش آلودگی هوا، روز شنبه (23 دی ماه) تمامی واحدهای اداری دانشگاه در شهر مشهد با دو ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که شروع به کار مراکز بیمارستانی و فعالیت های آموزشی آنها همانند روزهای عادی خواهد بود.

امتحانات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز بر اساس برنامه قبلی برگزار می شود. 

انتصاب معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حکمی معاون غذا و داروی این دانشگاه را منصوب نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این حکم دکتر عباس اخگری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عنوان معاون غذا و داروی این دانشگاه منصوب نموده است.

در این حکم آمده است؛انتظار می رود با انجام برنامه ریزی مناسب و کارآمد و استفاده از توان کارشناسی موجود و بهره گیری از آراء صاحبنظران و فرهیختگان ، در شناسایی موانع و تنگناها اقدام نموده و با مدنظر قراردادن  قوانین بالادستی بویژه قانون برنامه ششم توسعه و تعامل مناسب و سازنده با سایر حوزه های مرتبط درون و برون دانشگاهی، در راستای ارتقاء کیفی و کمی کنترل و نظارت بر تولیدات ، واردات ، نگهداری و توزیع دارو ، غذا و تجهیزات پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی نهایت تلاش خود را معمول داشته و در بهبود شاخصهای سلامت با محوریت گام بردارید.

همکاری با شرکتهای داروسازی و مرکز رشد فراورده های دارویی جهت ورود هر چه بیشتر محصولات تولید داخل به بازار در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی،ساماندهی ونظارت بر توزیع داروها وبطور خاص تقویت سیستم تائید دارو در جهت کاهش کمبودها و ارائه بهینه خدمات مرتبط،حرکت به سوی استفاده از روشهای نوین در امور اجرایی و نظارتی با استفاده از فناوری اطلاعات جهت الکترونیکی کردن فرایندها خصوصا توسعه و بکارگیری نسخه نویسی الکترونیکی،تلاش برای بهبود نظارت بر کیفیت مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی در تعامل نزدیک با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و سایر دستگاههای مرتبط ،هماهنگی کامل و همکاری با اجزا موثر و مرتبط در امر دارو در دانشگاه بخصوص در حوزه بهداشت ، درمان و دانشکده داروسازی با هدف مکانیزه شدن فرایندها و بهبود ارائه خدمات دارویی و ورود موثرتر آن به چرخه سلامت ،تمرکز به بهبود ارائه خدمات دارویی و تجهیزات مصرفی در بیمارستانها با مکانیزه و تک دوز شدن توزیع ، تکمیل و بکارگیری دارونامه در بیمارستانها با هدف کلی منطقی سازی مصرف داروها در سطح بیمارستانها ،منطقی کردن مصرف داروها و تقویت کمیته مربوطه در تعامل و همکاری نزدیک با دانشکده پزشکی ، دانشکده داروسازی و سازمان نظام پزشکی از جمله مواردی است که در این حکم به آن تاکید شده است.

دکتر عباس اخگری عضو هیات علمی گروه فارماسیوتیکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که معاونت غذا و داروی دانشگاه جندی شاپور اهواز، معاونت آموزشی دانشکده داروسازی اهواز، مدیریت دپارتمان داروسازی واحد بین الملل اروند، مدیریت داروخانه آموزشی دانشگاه جندی شاپور اهواز، مدیریت اجرایی مجله علمی دانشکده داروسازی اهواز و عضویت در مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی دانشگاه جندی شاپور اهواز را در کارنامه خدمتی خود دارد.