انتصاب سرپرست مدیریت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حکمی، سرپرست مدیریت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه را منصوب نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این حکم، مهندس سید مسعود ساداتی را  با حفظ سمت به عنوان سرپرست مدیریت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه منصوب نموده است.

در این حکم آمده است:  با عنایت به حساسیت و گستردگی خدمات حوزه فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر  تمامی واحدها و فعالیت های دانشگاه، شایسته است در تعامل نزدیک با معاونت­ها و کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی دانشگاه، و همچنین با بهره گیری از حداکثر توان تخصصی موجود، در کوتاه مدت نسبت به تدوین برنامه و نقشه راه چهار ساله در راستای ارتقا و توسعه سیستم های نرم افزاری و تامین زیر ساخت های مناسب همت گمارید.  

ابلاغ دستورالعمل کشیک تعطیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دستورالعمل کشیک تعطیلات نوروزی این دانشگاه را ابلاغ کرد.

 به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی ،ضمن قدردانی از تلاش های تمامی کارکنان دانشگاه در طول سال 96 در راستای پیشرفت و ارتقاء حوزه سلامت و تلاش در تحقق اهداف دانشگاه و تبریک پیشاپیش فرا رسیدن نوروز باستانی اظهار داشت: با توجه به اينکه اغلب اعضاي هيات علمي شاغل در بيمارستانها، مراکز درماني، دانشکده ها و واحدهاي آموزشي از 26 اسفند الي 13 فروردين متقاضي استفاده از تعطيلات و مرخصي هستند ضروري است پزشکان و اعضاي هيات علمي که به تشخيص مدير گروه در اين ايام به حضور آنان نياز است بر اساس برنامه تنظيمي در محل خدمت تعيين شده حاضر باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکي مشهد تاکيد کرد : مدیران  شبکه، مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها، اورژانس 115 و مرکز MCMC می‌بایست برنامه ریزی لازم را درخصوص حضورکارکنان غیر هیأت علمی به گونه ای تنظیم نمایند تا هيچگونه خللی در فعالیت های جاری این مراکز ایجاد نگردد.

دکتر دارابی خاطر نشان کرد :‌ تمامی بيمارستانهاي دانشگاهی شهرستان مشهد با مسئوليت رؤسای آن، ستادي را در محل بيمارستان مستقر نمایند و برنامه ریزی لازم را برای حضور پزشکان و سایر پرسنل درمانی دراین بیمارستانها بعمل آورند و لیست کشیک را حداكثر تا 20 اسفند به ستاد خدمات سفر دانشگاه اعلام نمایند. پزشکان متخصص در روزهای آنکالی خود موظف به حضور فیزیکی در شیفت صبح در بیمارستان جهت ویزیت و تعیین تکلیف بیماران بوده و در سایر ساعات موظف، بر اساس نیاز حضور یابند.

وی  تاکید کرد: مدیریت کشیک بیمارستان ها یا Bed managers ضمن ارائه آمار به موقع، گزارش اقدامات انجام شده شامل پذیرش ها، ترخیص ها، انتقال و جابجایی بیماران و تخت های خالی و فعال را روزانه به ستاد خدمات سفر دانشگاه اعلام نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دستورالعمل تاکید نموده است: حضور فعال بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با یونیفرم یکسان و تجهیزات پرتابل بازرسی در مانور و طول زمان اجرای برنامه  (15 اسفند سال جاری لغایت 15 فروردین سال آتی) در قالب تیم های عملیاتی و نظارتی و کشیک ستاد معاونت و شهرستان ها از 8 صبح لغایت 8 شب در تمامی ایام بویژه روزهای تعطیل (با توجه به وضعیت مکانی و زمانی پایان ساعت کاری برنامه به 8 شب تا 12 شب قابل تغییر می باشد) همچنین برنامه آنکال حداقل یک نفر از پایان ساعت کاری تیم های عملیاتی لغایت 8 صبح در ستاد معاونت بهداشتی و کلیه شهرستانها باید برقرار شود.

رييس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت :‌ تمامی واحدهاي ستادی و اداری از تاریخ 29 اسفند الی 13 فروردین تعطیل است. کارکنان میتوانند پس از تنظیم برنامه های فوق با درخواست مرخصی کتبی و تایید مسئول مربوطه از تاریخ 5 الی 9 فروردین از کل تعطیلات نوروزی استفاده نمايند. آن دسته از كاركناني كه تمايل به استفاده از مرخصي فوق‌ الذكر را ندارند تا تاریخ 20 اسفند موضوع را به مسئول واحد خود اطلاع دهند تا در صورت نیاز نسبت به برنامه‌ریزی حضور ایشان در آن واحد یا سایر واحدهای دانشگاه اقدام مقتضی معمول گردد. بدیهی است  هرگونه دريافت مرخصي بعد از تاريخ فوق الذكر مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.

دکتر دارابی خاطر نشان کرد : روزهای 29 اسفند 96، اول لغایت چهارم، دهم لغایت سیزدهم فروردین 97  (از ساعت 7:30 صبح تا 7:30 صبح روز بعد) به عنوان روزهای ویژه و سایر ایام به عنوان روز کاری معمولی (5 لغایت 9 فروردین 97) می باشد.

 وی افزود: ستاد هماهنگی خدمات سفر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ساختمان  مرکزی (قرشي)، طبقه همكف، ‌واقع در خيابان دانشگاه، ‌مقابل دانشگاه 18،‌ به شماره تماس 38434900 از تاريخ 28 اسفند الی 13 فروردین به منظور هماهنگي و نظارت بر برنامه‌هاي کلیه واحدهای تابعه مستقر می باشد.

مخاطبان برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنند.

انتصاب اعضای ستاد تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حکمی، اعضای ستاد تحول نظام سلامت دانشگاه را منصوب نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این حکم، دکتر بدیعی اول، معاون درمان دانشگاه،دکتر بهرامی، معاون بهداشت دانشگاه،دکتر اعتضاد رضوی، معاون آموزشی دانشگاه،دکتر بحرینی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه،دکتر اخگری، معاون غذا و دارو دانشگاه،دکتر تابش، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه،دکتر خوبان، مدیر روابط عمومی دانشگاه،دکتر رمزی، مدیرکل بیمه سلامت استان،دکتر ابراهیمی پور، مدیر برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه،آقای عزتی، مدیر پرستاری دانشگاه و آقای عادل، مسئول دبیرخانه برنامه تحول نظام سلامت   را به عنوان اعضای ستاد تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب نموده است.

جلب حمایت مقامات استانی در اجرای برنامه های تحول سلامت،تدوین راهبردها و برنامه های اقدام در حوزه های اجرایی دانشگاه مبتنی بر خط مشی های ستاد کشوری،بکارگیری راهکارهای کنترل هزینه ها و متناسب کردن منابع و مصارف،تشکیل کمیته های تخصصی لازم در راستای اجرای وظایف ستاد و تعیین چارچوب اختیارات آنها با تأکید بر تشکیل کمیته های مدیریت هزینه های بیمارستانی،ایجاد هماهنگی بین وزارت، دانشگاه، سازمانها و واحدهای استانی سازمان های بیمه ی پایه،ایجاد یکپارچگی و هماهنگی در اجرای برنامه های تحول سلامت بین واحدهای تابع دانشگاه و پایش مستمر پیامدهای برنامه های تحول سلامت و تهیه و ارائه گزارشات دوره ای به ستاد کشوری از جمله مواردی است که در این حکم بر  آن تاکید شده است.

 

ورزش سازمانی یکی از محورهای اصلی ایجاد نشاط در میان کارمندان است

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش و تاکید در وزارت بهداشت بر ورزش سازمانی به عنوان یکی از محورهای اصلی ایجاد نشاط در میان کارمندان با توجه به اهمیت موضوع نشاط، مسائل انگیزشی و روحیه دهنده جهت بهره‌وری بیشتر پرسنل بوده است.

دکتر سید علی صدر السادات در گفت‌وگو با وب دا؛ گفت: در سازمان های اداری باید به موضوع نشاط و مسائل انگیزشی و روحیه دهنده به کارمندان توجه کرد؛ تا بتوان انتظار بهره وری بیشتری را از پرسنل خود داشته باشیم.

وی ادامه داد: بر این اساس در این مدت در وزارت بهداشت تلاش و تاکید بر ورزش سازمانی به عنوان یکی از محورهای اصلی ایجاد نشاط در میان کارمندان بوده است و هر اندازه در انجام این مهم موفق تر عمل کنیم نتیجه بهتری را کسب خواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به توانمندی های دانشگاه مشهد در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در طی چند سال گذشته در قالب برنامه تحول سلامت پروژه های عمرانی بسیار زیادی انجام شده و یکی از دانشگاه های موفق در این خصوص بوده است.

دکتر صدرالسادات اذعان داشت: این دانشگاه در راه اندازی تخت های درمانی جدید بسیار موفق ظاهر شد و توانست بیمارستان های بسیار خوبی هم چون بیمارستان شماره دو امام رضا(ع) و بیمارستان اطفال اکبر را در اختیار مردم قرار دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان داشت: این موفقیت ها با حداکثر صرفه جویی در هزینه بر اساس نوع روش و مدیریت پروژه ها صورت گرفته است؛ که از این جهت دانشگاه مشهد می تواند قابل الگوگیری برای دیگر دانشگاه های علوم پزشکی در کشور باشد.

وی در خصوص اهمیت وجود نیروی انسانی به عنوان یکی از مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی، گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی معمولا در بستر بحث های صنعتی، اشتغال، منابع مالی و موضوعات مرتبط با بحث های اقتصادی دیده می شود؛ در حالی که دانشگاه مشهد از زاویه ای جدید به ارتباط سازمان و تحولات سازمانی با اقتصاد مقاومتی پرداخته است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،به برگزاری کنفرانس ملی تحول و نوآوری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مشهد اشاره و تصریح کرد: بر این اساس در این کنفرانس تاکید بر توسعه نیروی انسانی در سازمان و جامعه شد؛ تا به جامعه ای تاب آور تر و سازمانی مقاوم تر دست پیدا کنیم.

دکتر صدر السادات ابراز داشت: اندیشمندان، پژوهشگران، مدیران اجرایی و صاحب نظران باید در این خصوص وقت بگذارند تا به راهکارهای بهتری در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی دست پیدا کرد.

 

آخرین اخبار