برگزاری نوزدهمین دوره آزمون پذیرش بهورزی در کاشمر

  • PDF

نوزدهمین دوره آزمون پذیرش بهورزی درشهرستان کاشمر باشرکت128 نفر داوطلب و با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت، مدیر آموزشگاه بهورزی شهرستان کاشمر و ناظر استانی درمحل دانشکده پرستاری کاشمر برگزار گردید.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی با اعلام این خبر گفت:  این آزمون برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در خانه های بهداشت زیر پوشش شهرستان های کاشمر و خلیل آباد، برگزارشد

وی افزود:  از مجموع 128نفر تعداد 91 نفرداوطلب شرکت کننده ازشهرستان کاشمر وتعداد37 نفر از شهرستان خلیل آباد در این آزمون شرکت کردند.

دکتر مجتبی قائمی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت کاشمر در حاشیه برگزاری این آزمون خاطر نشان کرد: بر اساس مجوزصادره از معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پذیرش بهورز درشهرستان کاشمر درسال 1396 تعداد 10 نفر بهورز زن و چهار نفربهورز مرد و برای شهرستان خلیل آباد نیز چهار نفر  است.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر افزود: بهورزان مورد نیاز شهرستان کاشمر شامل روستاهای ایور، فرگ، رزق آباد، قراچه، پایین دره، عشرت آباد، مکی، دهمیان، زنده جان، کسرینه، محمدیه و حاجی آباد بوده است.

دکتر قائمی  با اعلام این مطلب که گزینش بهورزبصورت بومی ازروستای موردنظر انجام می شود، خاطر نشان کرد: تیم داوطلب یاب به روستاهای اعلام شده رفته وضمن اطلاع رسانی به اهالی اعضا شورا ودهیاری و مردم، نسبت به شناسایی و دعوت به ثبت نام، اقدام نموده اند.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمر خاطر نشان کرد:پذیرفته شدگان از بین افرادی که حداقل 50 درصد نمره آزمون را کسب نمایند به مصاحبه دعوت و قبول شدگان نهایی،  تحت آموزش های تخصصی بهورزی در مرکز آموزش بهورزی شهرستان قرار می گیرند.

 

 

نوزاد 24 انگشتی گنابادی با هزینه خیران درمان می شود

  • PDF

شورای مشارکت های مردمی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد  از نوزاد 24 انگشتی که 24 خرداد ماه در بیمارستان علامه بهلول این شهر به دنیا آمد برای تامین هزینه های عمل جراحی و بیماری قلبی احتمالی این نوزاد اعلام آمادگی کرد.  

به گزارش وب دا؛ مدیر شورای مشارکت های مردمی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: کلیه هزینه های عمل جراحی نوزاد  توسط گروه "حمایت از بیماران میزبانان خورشید" پرداخت می شود.   

غلامرضا عباسی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبدا افزود: پیرو انتشار فیلم نوزاد تازه متولد شده گنابادی با انگشتان اضافی،خیرین گروه میزبانان خورشید کلیه هزینه های عمل جراحی برای برگشت به حالت طبیعی دست و پای این نوزاد را تقبل کرده است.

عباسی با اشاره به اینکه این بیمار به دلیل نداشتن هزینه های درمان  از پیگیری درمان منصرف شده بود افزود: طی تماس تلفنی با پدر نوزاد  از ایشان دعوت شد تا برای پیگیری و ادامه درمان  و حمایت گروه میزبانان خورشید  به دفتر مشارکت های مردمی (گروه میزبانان خورشید) بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه نماید تا تحت نظر  متخصصین ارتوپدی و قلب نوزادان اقدامات درمانی صورت گیرد.

وی بیان کرد: هدف اصلی فعالیت گروه میزبانان خورشید این است که هیچ بیماری به دلیل نداشتن هزینه های درمانی از درمان منصرف نشود،لذا خیران عضو این گروه برای پرداخت هزینه های درمان بیماری احتمالی قلبی و  ترمیم انگشتان این نوزاد اعلام امادگی کردند.

گفتنی است : گروه حمایت از بیماران میزبانان خورشید در سال 1392 فعالیت خود را با هدف تامین هزینه های درمان بیماران نیازمند در مشهد آغاز کرد، این گروه هم اکنون دارای بیش از 700 عضو خیر و نیک اندیش است و ماهیانه با مبلغ حدود 60 میلیون تومان به 200 بیمار نیازمند کمک می کند .

جلسات این گروه هر هفته سه شنبه ساعت 7:30 صبح در سالن مرحوم کیخسروی واقع در بیمارستان امام رضا (ع) برای رسیدگی به پرونده های بیماران نیازمند تشکیل می شود و حضور برای عموم آزاد است.

اجرای 16 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر

  • PDF

 مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی  این شهرستان که با حضور فرماندار و مسئولین عضو این شورا در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد گفت: سال95 جزو سالهای درخشان حوزه سلامت در کشور و به خصوص در این شهرستان بود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی گفت: در سال 95  در حوزه عمرانی ، آغاز عملیات ساخت 16پروژه عمرانی در حوزه بهداشت  و همچنین  اجرای پروژه های ساختمانی کلینیک تخصصی، مرکز غربالگری و تشخیص سرطان، بلوک زایمانی را در این شهرستان شاهد بودیم. 

دکتر یزدانی گفت: سال گذشته جزو سالهایی بود که شاخص های بهداشتی شهرستان از ارتقاء بسیار بالایی برخوردار بود به طوری که مهمترین شاخص، که مرگ و میر کودکان است به 5.2 نفر در هزار بود.
وی بیان کرد: این آمار در سال‌های گذشته حدود 10 در هزار نفر بود که این کاهش ناشی از تلاش کادر بهداشت و درمان و پزشکان بوده است.
محمد حسن فرهادی فرماندار کاشمر نیز در این نشست با اشاره به لزوم برخورد مناسب با دستفروشان، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا ضمن نظارت مطلوب، فعالیت آنان کنترل شود.
وی گفت: در عرصه سلامت در کاشمر شاهد توفیقات بسیار هستیم که وجود 60 متخصص و ساخت خانه های بهداشت از آن جمله است  و باید کمک کرد تا دولت در همه زمینه ها بدون هیاهو و با تلاش همه، بتواند خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد.
فرماندار کاشمر مبنای فعالیت دولت دوازدهم را برنامه ریزی دانست و افزود: به دنبال عملیاتی کردن و به نتیجه رساندن پروژه ها در بخش های مختلف هستیم.دراین جلسه مشکل آب شرب امام زاده سیدمرتضی، فاضلاب شهرک صنعتی و جمعه بازار پرندگان مورد بررسی قرارگرفت و در ادامه این جلسه دکتر مجتبی قائمی معاون بهداشتی شهرستان و دکتر عارفی مدیر شبکه دامپزشکی کاشمر در خصوص بیماری تب کریمه کنگو، نکات آموزشی در راستای پیشگیری از بروز این بیماری بیان نمودند.

قدردانی وزارت بهداشت از مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر

  • PDF

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با ارسال نامه ای از تلاش های دکتر محمد جواد یزدانی مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمر در اجرای برنامه های پیشگیرانه قدردانی نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد مهدی گویا در این نامه از زحمات و تلاش های مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر به دلیل، کشف و گزارش دهی بهنگام طغیان های ناشی از آب و غذا در منطقه و انجام اقدام های کنترل پیشگیرانه و ارتقای سیستم نظام مراقبت و خدمت به قدردانی نموده است.