همزمان با هفته سلامت: 25 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در کاشمر معدوم شد

  • PDF

رییس مرکز بهداشت شهرستان کاشمر از معدوم سازی 25 تن مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف در شهرستان کاشمر خبر داد.
 به گزارش وب دا، دکتر قائمی گفت:این میزان مواد غذایی غیرقابل مصرف در مدت یکسال فعالیت واحد بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان کشف شده است.
وی با بیان اینکه در نظارت بر عرضه مواد غذایی در اماکن تهیه، توزیع و عرضه در سطح شهرستان بازرسان واحد بهداشت محیط شهرستان به طور مستمر از این واحدها بازدید به عمل می‌آورند، خاطرنشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط کاشمر از اردیبهشت سال 95 تا اردیبهشت سال جاری موفق به جمع‌آوری 25 تن انواع مواد غذایی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف از واحدهای تولیدکننده و توزیع‌کننده مواد غذایی شدند.
رییس مرکز بهداشت کاشمر با تأکید بر اینکه این مواد جمع‌آوری شده از سطح بازار انواع کیک، کلوچه، بیسکوئیت، سس، دلستر، نوشابه، دوغ، خیارشور، شکلات، پفک، چیپس، آب‌میوه و فرآورده‌های گوشتی بوده است، تصریح کرد: نداشتن تاریخ مصرف، فساد ظاهری و نداشتن مجوزهای بهداشتی که همگی از عوامل فاقد صلاحیت مصرف انسانی بوده از جمله موارد جمع‌آوری این اقلام بوده است.
دکترقائمی با بیان اینکه این میزان مواد غیرقابل مصرف بر اساس قانون و با حضور نماینده دادستانی در محل زباله‌گاه شهرداری کاشمر معدوم شد؛ از شهروندان خواست در زمان خرید محصولات غذایی ضمن توجه به تاریخ مصرف و شناسه بهداشتی آن، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تلفن 190 گزارش دهند.

 

آخرین اخبار