اجرای 16 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر

  • PDF

 مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی  این شهرستان که با حضور فرماندار و مسئولین عضو این شورا در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد گفت: سال95 جزو سالهای درخشان حوزه سلامت در کشور و به خصوص در این شهرستان بود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی گفت: در سال 95  در حوزه عمرانی ، آغاز عملیات ساخت 16پروژه عمرانی در حوزه بهداشت  و همچنین  اجرای پروژه های ساختمانی کلینیک تخصصی، مرکز غربالگری و تشخیص سرطان، بلوک زایمانی را در این شهرستان شاهد بودیم. 

دکتر یزدانی گفت: سال گذشته جزو سالهایی بود که شاخص های بهداشتی شهرستان از ارتقاء بسیار بالایی برخوردار بود به طوری که مهمترین شاخص، که مرگ و میر کودکان است به 5.2 نفر در هزار بود.
وی بیان کرد: این آمار در سال‌های گذشته حدود 10 در هزار نفر بود که این کاهش ناشی از تلاش کادر بهداشت و درمان و پزشکان بوده است.
محمد حسن فرهادی فرماندار کاشمر نیز در این نشست با اشاره به لزوم برخورد مناسب با دستفروشان، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا ضمن نظارت مطلوب، فعالیت آنان کنترل شود.
وی گفت: در عرصه سلامت در کاشمر شاهد توفیقات بسیار هستیم که وجود 60 متخصص و ساخت خانه های بهداشت از آن جمله است  و باید کمک کرد تا دولت در همه زمینه ها بدون هیاهو و با تلاش همه، بتواند خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد.
فرماندار کاشمر مبنای فعالیت دولت دوازدهم را برنامه ریزی دانست و افزود: به دنبال عملیاتی کردن و به نتیجه رساندن پروژه ها در بخش های مختلف هستیم.دراین جلسه مشکل آب شرب امام زاده سیدمرتضی، فاضلاب شهرک صنعتی و جمعه بازار پرندگان مورد بررسی قرارگرفت و در ادامه این جلسه دکتر مجتبی قائمی معاون بهداشتی شهرستان و دکتر عارفی مدیر شبکه دامپزشکی کاشمر در خصوص بیماری تب کریمه کنگو، نکات آموزشی در راستای پیشگیری از بروز این بیماری بیان نمودند.

آخرین اخبار