آغاز عملیات ساخت 16 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت شهرستان کاشمر

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از آغاز عملیات ساخت 16 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت این شهرستان خبر داد و گفت: تمامی این پروژه‌ها تا پایان خردادماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش وب دا، دکتر محمدجواد یزدانی ،در آئین آغاز عملیات عمرانی 16 پروژه بهداشتی در کاشمر ، با حضور دکتر حمید رضا بهرامی معاون بهداشتی دانشگاه، فرماندار، جمعی از مسئولان و خیرین اظهار داشت: ساخت چهار مرکز خدمات جامع سلامت شهری اباذر، گلستان، ولیعصر و ریوش، یک مرکز خدمات جامع روستایی فرگ، سه پایگاه سلامت شهری در مناطق قائم، مدرس و امام علی (ع)،سه خانه بهداشت در روستاهای کسرینه، رزق آباد و کوشه نما، چهار پانسیون پزشک در روستاهای فروتقه و کسرینه در بخش مرکزی و شهر ریوش و ستاد مرکز بهداشت شهرستان است که 2 هزار و700 مترمربع زمین موردنیاز از سوی خیرین اهداشده است.

وی با بیان این‌که بر اساس تفاهم‌نامه امضاشده دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استانداری نیمی از هزینه‌های این پروژه توسط خیرین و مابقی از محل اعتبارات دولتی تأمین می‌شود خاطرنشان کرد: برای تکمیل و تجهیز این مراکز بالغ‌بر 40 میلیارد ریال برآورد هزینه شده و قرار است تا پایان خردادماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

ريیس مجتمع آموزش عالی سلامت با اشاره به تجهیز و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در سال‌های اخیر یادآور شد: در حال حاضر تمامی مراکز بهداشتی در سطح شهرستان بهسازی شده است و خدمات در بهترین فضا به مردم ارائه می‌شود.

وی با بیان این‌که در تمامی مراکز جامع خدمات روستایی در شهرستان پزشک مستقر داریم ابراز داشت: بر اساس استاندارد، هم‌اکنون 19 پزشک در سطح روستاهای شهرستان به مردم خدمت ارائه می‌دهند.

دکتر یزدانی مشارکت و همراهی خیرین با حوزه سلامت را اثرگذار در تأمین تجهیزات موردنیاز پزشکی، احداث و توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی دانست و تصریح کرد: در سه سال اخیر علاوه بر کمک 70 میلیارد ریالی خیرین به حوزه سلامت، شاهد کمک 50 میلیارد ریالی دولت در راستای تجهیزات پزشکی در شهرستان بودیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره اجرای طرح الکترونیکی پرونده سلامت به‌منظور ثبت سوابق و اطلاعات بهداشتی خانواده‌ها و در دسترس بودن اطلاعات خانوارها در سایر شهرستان‌ها در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت خاطرنشان کرد: خوشبختانه گام بزرگی در حوزه بهداشت و درمان برداشته‌شده است که امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها کمبود فضا در این حوزه برطرف شود و مردم در فضاهای مطلوب و استانداردی خدمات دریافت کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار