بهسازی خوابگاه های دانشجویی در فصل تابستان در دستور کار قرار گرفت

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در فصل تابستان بهسازی و بازسازی خوابگاه های دانشجویی زیر پوشش این دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش وب دا، صالح مقدم در نشست کارشناسی آماده سازی و بازسازی خوابگاه های دانشجویی که با حضور ناظران مدیریت فنی دانشگاه و جمعی از مسئولان حوزه دانشجویی برگزار شد، خاطر نشان کرد: بر این اساس رنگ آمیزی خوابگاه های بهار 1،2 و 3 ، تعمیر چند واحد از خوابگاه قائم و بازسازی کامل خوابگاه بوستان در دستور کار قرار گرفت.

وی در خصوص برنامه ریزی برای  حفظ و نگهداری وسایل اتاق های دانشجویان در خوابگاه ها در زمان بهسازی اظهار داشت: اطلاع رسانی در سطح خوابگاه ها برای دانشجویان انجام شده است که تمامی دانشجویان وسایل با ارزش خود را از خوابگاه خارج نمایند و تحویل اتاق به سرپرستی منوط به تخلیه کامل اتاق خواهد بود.

صالح مقدم افزود:در زمان تحویل یک نماینده دانشجو ازهر اتاق بهمراه سرپرست خوابگاه برای تحویل اتاق مراجعه و پس از بررسی واطمینان از تخلیه کامل اتاق و کمدها، تحویل اتاق انجام میشود .

 وی افزود : کیسه های مخصوص تهیه شده است که به هر دانشجو به جهت مابقی وسایلی که باید در خوابگاه بماند داده میشود و درحضور دانشجو مشخصات وی بر روی کیسه درج می شود و در انبارهایی که به این منظور تدارک دیده شده است نگهداری میگردد و در زمان برگشت دانشجو به خوابگاه ، به آنها تحویل داده میشود.

صالح مقدم ضمن قدردانی از مدیران،مسئولین و همکارانی که درتابستان سال قبل در جهت بازسازی خوابگاه های گلستان و بهارستان مشارکت موثری داشته اند اظهار امیدواری کرد:  مراحل بازسازی و تعمیرات تا پایان شهریور97 به اتمام برسد و با همکاری همکاران اداره خوابگاه ها ، امور پشتیبانی حوزه و دیگر مسئولین و کارکنان دست اندر کار ، تمام سعی و تلاش خودمان را خواهیم کرد تا قبل از شروع ترم آینده مراحل بازسازی و تعمیرات به پایان برسد و خوابگاه ها برای پذیرش دانشجویان قدیم و ورودی جدید به موقع آماده شود.

گفتنی ایست اعتبار لازم برای اجرای عملیات فوق در هفته خوابگاه ها به تصویب هیات رئیسه  دانشگاه رسیده است .

آغاز به کار پروژه ساختمان مرکزی انتقال خون خراسان رضوی

  • PDF

با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، پروژه ساختمان مرکزی انتقال خون خراسان رضوی آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، ساخت این پروژه با حضور مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران، استاندار خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان استانی با زیر بنای شش هزار و 700 متر مربع و در هفت طبقه ساخته می شود.

استاندار خراسان رضوی، در حاشیه آغاز به کار پروژه ساختمان ستاد سازمان انتقال خون خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ساخت این مرکز یکی از نیازهای ضروری سازمان انتقال خون استان است گفت: تلاش داریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت این ساختمان را ظرف مدت یک سال به بهره برداری برسانیم.

مهندس رشیدیان با تاکید بر اینکه در سال 89 ساختمانی به منظور انتقال سازمان انتقال خون خراسان رضوی در مشهد در نظر گرفته شده بود گفت: این ساختمان متاسفانه با پیشرفت 30 درصد نتوانست انتظارات را برآورده کند و بر این اساس با تایید و حمایت وزیر بهداشت و رییس سازمان انتقال خون با انتقال این پروژه به شهرک دانش و سلامت که یک مرکز مهم بهداشتی و درمانی است موافقت شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با مساعدت های صورت گرفته بتوانیم با ساخت این مرکز نیازهای مردم را در حوزه خون تامین کرده و این مکان را به کارخانه فرآوری تبدیل کنیم.

مراسم کنگ زنی ساختمان انتقال خون

مراسم کنگ زنی ساختمان انتقال خون

مراسم کنگ زنی ساختمان انتقال خون

افتتاح پایگاه اهدای خون ثامن در مشهد مقدس

  • PDF

با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، نخستین پایگاه اهدای خون ثابت در اطراف حرم مطهر رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، پایگاه اهدای خون ثامن با زیر بنای 200 متر مربع و با هزینه ای بیش از 5 میلیارد ریال که بخش اعظم آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تامین شده است با حضور مدیر عامل سازمان خون ایران، استاندار خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاون توسعه مدیریت  و منابع دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولان به بهره برداری رسید.

تا پیش از این پایگاه انتقال خون در اطراف حرم مطهر رضوی در قالب کانکس بود که با بهره برداری از این طرح،  نخستین پایگاه انتقال خون ثابت در این منطقه ایجاد شد.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در مراسم بهره برداری از این طرح با  تاکید بر اینکه اهدای خون باید در کشور به یک فرهنگ عامه تبدیل شود اظهار داشت: باید تلاش شود با ایجاد گروه های اهدا کنندگان خون، این سنت حسنه به یک حرکت اجتماعی در کشور تبدیل شود.

دکتر پور فتح الله با بیان اینکه شعار امسال سازمان بهداشت جهان حول مشارکت های اجتماعی متمرکز است گفت: باید جهت اهدای داوطلبانه و ایثارگرانه فرآورده های خونی به سمت اهدا کنندگان مستمر خون حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن این موفقیت باید در ابتدا محیط را ساخت گفت: در بسیاری از کشورهای اروپایی بحث اهدای خون از سازمان های انتقال خون گرفته شده است و به شورا های شهر داده شده است و سازمان های انتقال خون تنها در پروسه آزمایشگاهی و تولید فرآورده های خون فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه سوانح رانندگی در ایران سالانه جان 20 هزار هموطن را می گیرد تصریح کرد: باید به ورود اهدای خون به اورژانس پیش بیمارستانی فکر کنیم تا بتوانیم بلافاصله پس از سانحه جریان خون را برقرار و جان هموطنان را نجات دهیم.

دکتر فتح الله با بیان اینکه رایزنی های اولیه در این خصوص انجام شده است خاطر نشان کرد: باید بر اساس پروتکلی که در این خصوص در اتحادیه اروپا وجود دارد حرکت کنیم و و با ورود اهدای خود به اورژآنس پیش بیمارستانی به این مهم بپردازیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تامین خون o بخصوص o منفی نیازمند ایجاد سازمان دهی های لازم  هستیم تاکید کرد: می توان با ایجاد باشگاه اهدا کنندگان o منفی این مشکل را تا حدودی برطرف کرده و بتوانیم خون مورد نیاز را در امداد هوایی و اورژانس ها در زمان بروز سانحه تامین کنیم.

دکتر فتح الله به پایگاه ثامن در اطراف حرم مطهر رضوی اشاره و خاطر نشان کرد: باید پایگاه های خون اطراف حرم به مرکزی برای ساماندهی باشگاه خون o منفی تبدیل شود و از ظرفیت اهدا کنندگان بالای خون بخصوص در میان زائران استفاده شود.

 

 

دو کلینیک ویژه به زودی در مشهد به بهره برداری می رسد

  • PDF

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: دو کلینیک ویژه سیدی و زکریا ، بزودی در شهر مشهد آغاز به کار خواهند کرد.

دکتر علی اصغر انجیدنی در گفت‌وگو با وب دا؛ گفت: کلینیک های ویژه دانشگاه از نظر راه اندازی و نظارت زیر مجموعه مدیریت نظارت هستند و دوکلینیک ویژه سیدی و زکریا به ترتیب در منطقه سیدی و شهرک دانش و سلامت بزودی راه اندازی می شوند.

وی از آماده و تجهیز شدن این دو ساختمان خبر داد و اضافه کرد: تامین نیروی متبحر و مجرب کلینیک ویژه اراضی زکریا مربوط به بیمارستان شماره دو امام رضا(ع) و کلینیک ویژه سیدی در منطقه سیدی مربوط به بیمارستان قائم(عج) می باشد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: غیر از این دو کلینیک، چند کلینیک ویژه دیگر در بیمارستان های ابن سینا و شهرک گلبهار در حال انجام کار نهایی است و تلاش داریم این کلینیک ها نیز هر چه سریعتر جهت ارائه خدمات مورد نیاز مردم آماده شوند.

دکتر انجیدنی یادآور شد: در کلینیک سیدی و زکریا امکانات ویزیت پزشکان متخصص دانشگاه، آزمایشگاه، رادیولوژی، آندوسکوپی و امکانات پاراکلینیک وجود دارد و خدمات مربوط به این قسمت ها ارائه می شود. این کلینیک ها عمدتا کلینیک های سرپایی می باشند و مردم می توانند خدمات مورد نیاز خود را علاوه بر حضور اساتید مجرب با تعرفه های دولتی دریافت کنند.

وی افزود: تلاش داریم از این کلینیک ها استفاده آموزشی لازم را نیز داشته باشیم و علاوه بر امکانات درمانی از امکانات آموزشی برای آموزش دانشجویان پزشکی و دستیاران استفاده شود.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: این دو کلینیک به همت معاونت توسعه به خوبی و با امکانات مناسب ساخته شده است و بزودی مراسم افتتاح رسمی برای این دو کلینیک خواهیم داشت.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به فواید ایجاد این کلینیک ها در رفع محرومیت دسترسی به خدمات درمانی مناسب اشاره کرد و بیان داشت: تا قبل از وجود این کلینیک ها اکثر مردم به خصوص در منطقه محروم سیدی مجبور بودند برای دریافت مناسب ویزیت پزشکان مجرب دانشگاهی به خیابان احمد آباد، چهار راه تقی آباد، بیمارستان های قائم(عج) و امام رضا(ع) مراجعه کنند؛ که با افتتاح این دو مرکز درمانی می توانند از خدمات بسیار خوب این کادر مجرب در مناطق خود بهره مند شوند.

آخرین اخبار