اجرای 230 پروژه در حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بهداشتی به منظور اجرای 405 پروژه در این حوزه اظهار داشت: تا کنون بیش از 230 پروژه با زیر بنای حدود 75 هزار متر مربع فعال شده که تا پایان امسال تمامی این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی با اشاره به اینکه  از مجموع 230 پروژه 28 پروژه تا پایان سال 95 به شبکه های بهداشت و درمان تحویل داده شده است خاطر نشان کرد: 153 پروژه دیگر نیز با زیر بنای هر یک کمتر از 200 متر مربع در سه ماهه دوم سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: همچنین بر اساس برنامه زمان بندی شده 50 پروژه باقی مانده با زیر بنای هر یک تا یک هزار و 100 متر مربع تا پایان دی ماه آماده بهره برداری خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد احداث 71 خانه بهداشت در راستای حضور مستمر به منظور پاسخگویی به سوالات و مشکلات بهداشتی روستائیان در روستای کم جمعیت استان را از دیگر اقدامات در راستای توسعه خدمات بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه در سال های اخیر برشمرد.

دکتر بحرینی تاکید کرد: همچنین در سال های اخیر 11 مرکز بهداشتی درمانی به مساحت 5 هزار و 770 متر مربع با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال ساخته شده است. 

افزایش 30 درصدی تعداد تخت های بیمارستانی در خراسان رضوی

  • PDF

استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد  گفت: تعداد تخت های بیمارستانی در استان خراسان رضوی طی چهار سال اخیر به میزان 30 درصد نسبت به گذشته افزایش داشته است.    
به گزارش وب دا، علیرضا رشیدیان افزود: در دولت یازدهم دو هزار تخت بیمارستانی در استان خراسان رضوی ایجاد شده است که یک هزار و 400 تخت از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. 
وی خاطر نشان کرد: بقیه تخت های بیمارستانی به همت دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه وتربت جام مستقر در استان خراسان رضوی دایر شده است که بهره برداری از بیمارستان گناباد با تجهیزات مجهز و پیشرفته یکی از مهم ترین طرحها در این زمینه به شمار می رود. 
وی اظهار کرد: در سالهای گذشته پروژه های مختلفی در حوزه سلامت استان خراسان رضوی به بهره برداری رسیده است که خدمات و تلاشهای رییس و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه قابل تقدیر است. 
وی در ادامه گفت: تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دربازسازی، توسعه و ارتقای خدمات دهی در بیمارستان قائم(عج) مشهد که هم اکنون در حال اجراست، قابل تحسین است و بازسازی بیمارستان حجازی مشهد ویژه اعصاب و روان ازاولویت هاست. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به عملیات توسعه و بازسازی بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد افزود: توافق ها پیرامون تکمیل بیمارستان جدید هاشمی نژاد بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است و امیدواریم در آینده نزدیک این بیمارستان برای ارتقای خدمات دهی به مردم آماده بهره برداری شود. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان 320 تختخوابی جدید هاشمی نژاد مشهد با هدف جایگزینی بیمارستان فعلی هاشمی نژاد که از فرسودگی بالا برخوردار است، هم اکنون از پیشرفت 20 درصدی برخوردار است. 
دکترمصطفی مهرابی بهار افزود: این بیمارستان در فضایی به مساحت 35 هزار متر مربع و در زیربنای 20 هزار متر مربع در 9 طبقه احداث پیش بینی شده است که عملیات احداث آن از سال 88 به صورت غیر فعال باقی مانده بود. 
وی اظهار کرد: طبق توافق انجام شده عملیات احداث بیمارستان هاشمی نژاد مشهد از چند ماه گذشته از سازمان راه و شهرسازی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است.

وی خاطر نشان کرد: هزینه احداث بیمارستان جدید و در قالب طرح توسعه و بازسازی بیمارستان هاشمی نژاد مشهد 750 میلیارد ریال برآورد می شود.

 

 

بازدید استاندار از بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور

  • PDF

استاندار خراسان رضوی به همراه فرماندار مشهد و جمعی از  مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از عملیات اجرایی بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور در مشهد و احداث طرح توسعه بیمارستان هاشمی نژاد این شهر بازدید کرد.

به گزارش وب دا، استاندار خراسان طی سخنانی در حاشیه بازدید از بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور گفت : این مرکز که تا یک ماه آینده در مشهد به بهره برداری می رسد، قابلیت ارائه خدمات در سطح بین المللی را دارد.    
علیرضا رشیدیان افزود: مشهد قطب دانشگاهی شمال شرق کشور است و این شهر مقدس که پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 معرفی شده از ابعاد مختلف در سطح بین المللی قابل توجه است. 
وی بیان کرد: وجود چنین مرکزی برای ارائه خدمات بین المللی در حوزه سلامت برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از ضروریات بود که با همت رییس این دانشگاه و حمایت های وزیر بهداشت و درمان در مدت زمان کوتاهی محقق شد. 
وی ادامه داد: مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی مشهد از نظر فنی، طراحی و اجرا در سطح پیشرفته و مجهز در مدت حدود 1.5 سال ساخته شده است. 
استاندار خراسان رضوی در ادامه گفت: باعث افتخار است که در دولت یازدهم یک هزار و 881 پروژه بهداشتی و درمانی در این استان، جدا از تخت های بیمارستانی، به بهره برداری رسیده است. 
رشیدیان افزود: این پروژه ها در حوزه های مختلف نظیر خانه سلامت، پایگاه سلامت، خانه بهداشت، مراکز اقامتی برای پزشکان و کادردرمانی و آزمایشگاهها ایجاد شده است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جریان بازدید استاندار خراسان رضوی از مرکز مذکور گفت: این مرکز درفضایی به مساحت 10 هزار متر مربع و در زیربنایی به مساحت 24 هزار متر مربع احداث می شود. 
دکتر مصطفی مهرابی بهار افزود: بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور که در بلوار خاقانی مشهد واقع شده هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 95 درصد برخوردار است . 
وی خاطر نشان کرد: این مرکز که عملیات اجرایی آن از سال 95 آغاز شد با تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدت کوتاهی احداث و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد. 
وی افزود: برای ساخت بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور که چند منظور بوده و کاربردهای مختلف آموزشی، پژوهشی و رفاهی دارد، بیش از 420 میلیارد ریال هزینه شده است. 

افتتاح دو بخش فوق تخصصی در بیمارستان روان پزشکی ابن سینا

  • PDF

بخش های جدید فوق تخصصی روان پزشکی اطفال پسران و اطفال دختران مرکز روانپزشکی ابن سینا از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد.

به گزارش وب دا، رییس بیمارستان روانپزشکی ابن سینا اظهار داشت:  این دو بخش به صورت اختصاصی جهت بیماران کودک و نوجوان طراحی و ساخته شده است که شامل اتاق های بستری اطفال، اتاق های خصوصی و ایزوله است.

 دکتر فاطمه محرری خاطر نشان کرد: همچنین اتاق بازی، کلاس درس و اتاق آینه از قسمتهای مخصوص این بخش هاست که در کنار اتاقهای تایم اوت، ویزیت پزشک،سی پی ار ، اتاق دارو،اتاق استراحت پرسنل،سرپرستاری، ایستگاه پرستاری و سرویسهای بهداشتی و حمام به شکلی استاندارد ساخته شده است

مهندس ناصری مدیر فنی  بیمارستان روانپزشکی ابن سینا در رابطه با ساخت این بخش ها  اضافه نمود هر بخش با ابعاد 586 متر مربع  با سیستم گرمایشی و سرمایشی هواساز و موتورخانه ساخته شده است و این بخش ها در راستای طرح تحول سلامت و هتلینگ به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با بخشهای قدیمی از استانداردهای لازم و به روز  برخوردار است.