افتتاح مرکزخدمات جامع سلامت روستایی در چناران

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سلوگرد از مراکز زیر پوشش شبکه بهداشت و درمان چناران به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح با حضور دکتربراتی معاون هماهنگی منابع استانداری خراسان رضوی، فرماندار ودیگر مسئولین شهرستانی در مساحت ۵۲۵ متر مربع و با اعتباری بیش از هفت میلیارد و 140 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح شش هزار و 690 نفر از ساکنان منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب بهره مند شدند.

دکتر رجب پور مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران در حاشیه بهره برداری از این طرح اظهار داشت: خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی بخش آغازین ارائه مراقبتهای بهداشتی -درمانی هستند که در صورت انجام و اهمیت دادن مردم به مراقبتها می توانیم شاهد پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و نهایتا کاهش بار بیماری ها باشیم.

بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در شهرستان کلات

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی تقی آباد از مراکز زیر پوشش شبکه بهداشت و درمان کلات به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح در مساحت 525 متر مربع و با هزینه ای بیش از هفت میلیارد و 700 میلیون ریال به منظور ارائه  خدمات بهداشتی و درمانی مناسب به ساکنان منطقه ساخته شده است.

دکتر جوان مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات در حاشیه بهره برداری از این پروژه اظهار داشت: خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی بخش ابتدایی و آغازین مراقبتهای بهداشتی -درمانی هستند که در صورت انجام و اهمیت دادن مردم به مراقبتها می توانیم شاهد پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و نهایتا کاهش بار بیماری ها باشیم.

افتتاح سه طرح بهداشتی درمانی و خدماتی در خلیل آباد

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر، سه طرح بهداشتی، درمانی و خدماتی در شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح ها شامل پایگاه شهری خلیل آباد ، خانه بهداشت مزده 2 و  زیست پزشک مرکزخدمات جامع سلامت روستایی ابراهیم آباد بود که با حضور جمعی از مسئولان محلی در راستای گسترش خدمات کیفی و کمی به ساکنان این شهرستان به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح ها 5 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

زمین پایگاه شهری خلیل آباد نیز توسط خیر نیک اندیش محمد حسین علویان به شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد اهدا شده بود.

 

با حضور رییس دانشگاه، افتتاح شبکه بهداشت و درمان طرقبه و شاندیز

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر، با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح در زیر بنای 580 متر مربع و در دو طبقه با اعتباری بیش از 9 میلیارد و 300 میلیون ریال زیر نظر مدیریت فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدت شش ماه ساخته شده است.

در قالب برنامه تحول نظام سلامت و در راستای ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی ودرمانی تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی زیر پوشش این شهرستان  شامل نورآباد، ابرده، شاندیز و طرقبه نیز بهسازی و یا بازسازی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم بهره برداری از این پروژه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، با تاکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات مهمی در راستای رفع محرومیت و گسترش خدمات در مناطق مختلف کشور انجام شده است تصریح کرد: تمامی اقداماتی که در  کشور انجام شده حاصل وحدت میان مسئولان و مردم است که به پیشرفت و آبادانی کشور منجر شده است.

دکتر محمد رضا دارابی با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان کشور با پیش از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست تصریح کرد: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه مراکز بهداشتی در مناطق مختلف کشور اعم از روستایی و شهری، توسعه بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی، ارتقاء شاخص های بهداشتی از دستاوردهای مهمی است که در این حوزه کسب شده است.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم نیز موضوع سلامت به یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان بلند پایه کشور تبدیل شد و اقداماتی که در این حوزه صورت گرفت کم سابقه بوده است خاطر نشان کرد: ایجاد یک هزار و 200 تخت بیمارستانی، افتتاح مراکز درمانی جدید، ساخت مراکز جامع سلامت، پایگاه های بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت، توسعه خدمات بهداشتی به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر تنها بخشی از اقداماتی است که در این مدت در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

بهره برداری از مرکز جامع سلامت میامی نیز از دیگر برنامه های ششمین روز از دهه مبارک فجر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

گفتنی است: همزمان با دهه مبارک فجر 36 پروژه بهداشتی درمانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبار