افتتاح دپارتمان فوق تخصصی در بیمارستان روان پزشکی ابن سینا

  • PDF

دپارتمان فوق تخصصی در بیمارستان روانپزشکی ابن سینا از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، رییس بیمارستان روانپزشکی ابن سینا و دکتر حجازی اظهار داشت: این دپارتمان در مساحت سه هزار و 500 متر مربع در قالب شش بخش بستری اطفال دختر و پسر،سالمندان زنان و مردان و درمان سومصرف مواد به بهره برداری رسید.

دکتر فاطمه محرری تصریح کرد: این بخش ها به شکل تخصصی و بر اساس استانداردهای روز ساخته شده  و دارای اتاق های بستری، VIP ، ایزوله ، تایم اوت و اتاق بازی است.

 وی خاطر نشان کرد: این بخش ها بصورت ویژه  دارای اتاق ویزیت پزشکان، گروه درمانی، اتاق  ملاقات،اتاق روانشناس  است و همچنین تمامی امکانات مورد نیاز در بخش های بستری روانپزشکی کودک و نوجوان به کار گرفته شده است.

رییس بیمارستان روانپزشکی ابن سینا و دکتر حجازی  تاکید کرد: بیمارستان فوق تخصصی روان پزشکی ابن سینا با در دست داشتن پروژه های مشابه قصد تبدیل کردن این مرکز به یکی از واحدهای معتبر در حوزه توریسم و گردشگری سلامت را دارد.

پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با محوریت اقتصاد مقاومتی اجرا می شود

  • PDF

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ اظهار داشت: پروژه های عمرانی این دانشگاه بر اساس اقتصاد مقاومتی و بر اساس استانداردهای ساخت و ساز ساخته می شود.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در حاشیه بازدید رضا شیران خراسانی  نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد خاطر نشان کرد: در سال گذشته مسئولیت ساخت پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد که با وجود گذشت چند سال از زمان آغاز ساخت آن تنها 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشت؛ به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شد.

 وی با اشاره به اینکه ساخت این پروژه به دلیل کمبود اعتبار لازم در مرحله گودبرداری متوقف شده بود و این امر خطرات زیادی را به همراه داشت؛ گفت:  از خرداد 96 این پروژه با ورود رسمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد باری دیگر فعال و طی قرار داد 100 روزه اکنون در زمانی زودتر از برنامه سفت کاری تمامی هفت طبقه در متراژی برابر با 32 هزار مترمربع انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیمارستان شهید هاشمی نژاد، علاوه بر قدمت بالا، از نظر فیزیکی و تعداد تخت های بستری پاسخگوی مردم منطقه نیست خاطر نشان کرد: در پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد، علاوه بر تامین فضا و تعداد تخت های مورد نیاز، 26 اتاق عمل نیز ساخته خواهد شد که این امر گام مهمی در راستای خدمات رسانی به مردم منطقه خواهد بود.

دکتر بحرینی تاکید کرد: سرعت در ساخت، کیفیت و کاهش هزینه ها از اصول مهم در اقتصاد مقاومتی به شمار می رود و بر این اساس تمامی پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رویکرد اقتصاد مقاومتی ساخته شده و یا در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه در کنار رعایت اصول اقتصاد مقاومتی در اجرای پروژه ها، کیفیت اجرای پروژه نیز از مهمترین رویکردهای این دانشگاه به شمار می رود تصریح کرد: حمایت مسئولان و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی می تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف نظام سلامت، اجرای پروژه های عمرانی و ارائه خدمات به مردم داشته باشد.

سرعت در ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد روحیه مردم منطقه را افزایش داده است

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: از زبان کارگران بومی این منطقه که در حال ساخت این پروژه هستند می توان شنید که فعالیت و سرعت ساخت این پروژه، روحیه مردم این منطقه را افزایش داده است؛ زیرا حس می کنند نظام در حال خدمت به آنان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با وجود تمامی مشکلات با توکل  به خداوند بزرگ کار این پروژه مهم را برای مردمی که در وجب وجب خیابان های این منطقه نام شهید خود را به نشانه احترام و عزت نصب کرده اند ادامه می دهیم.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد تنها دانشگاهی است که توسعه همه جانبه را رعایت کرده است

دکتر بحرینی به توسعه همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و ابراز داشت: این دانشگاه از معدود دانشگاه هایی است  که در این مدت در حوزه های پژوهشی و آموزشی روند توسعه ای مطلوبی داشته در حالی که تاکید و تلاش دیگر دانشگاه های علوم پزشکی بر توسعه درمانی و تا اندازه ای بهداشتی بوده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: علاوه بر 20 هزار متر ساخت دانشکده داروسازی، پنج هزار و 500 متر توسعه دانشکده دندانپزشکی و سه هزار و 500 متر توسعه دانشکده پزشکی انجام شده است.

وی گفت: این پروژه نیز نه تنها کاربرد درمانی بلکه کاربرد آموزشی و پژوهشی دارد و در حالی که هنوز تکمیل نشده است جهت آموزش پزشکی عمومی در آن بررسی های لازم انجام شده است؛ زیرا برای داشتن آموزش پزشکی عمومی، آموزش درمانگاهی بسیار مهم است.

دکتر بحرینی ابراز داشت: نمای ساختمانی این پروژه سنتی است و منطقه را تغییر خواهد داد این نما ترکیبی از سنگ و آجر است که نزدیک به نمای اسلامی و سنتی می باشد.

نماینده مردم مشهد، سرعت در اجرای پروژه شهید هاشمی نژاد قابل تقدیر است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متوقف شدن پروژه شهید هاشمی نژاد در چند سال اخیر به یک معضل تبدیل شده بود اظهار داشت: کار ساخت این پروژه از چندی پیش به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دوباره آغاز شده است و سرعت در اجرای آن قابل تقدیر است.

دکتر شیران با تاکید بر اینکه با وجود کمبود منابع مالی، روند اجرای پروژه بسیار چشمگیر بوده است تصریح کرد: به طور حتم ساخت این بیمارستان گام موثری در راستای ارائه خدمات و رضایت مندی مردم این منطقه خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: تمامی نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، تلاش می کنند که از برنامه ها و پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد حمایت کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجموع با افتخار باید گفت که 18 نماینده استان در مجلس شورای اسلامی در بحث های توسعه ای بدون نگاه خاص حمایت خود را انجام می دهند و از این جهت امیدواریم بتوانیم کمک لازم را در جهت موفقیت این پروژه انجام دهیم.

در انتها بازدید از قسمت های مختلف پروژه در دست ساخت بیمارستان هاشمی نژاد مشهد انجام و توضیحات لازم در اختیار دکتر شیران قرار گرفت.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

 

واکنش روابط عمومی دانشگاه در پی انتشار گزارشی در شهرآرا آنلاین

  • PDF

در پی انتشار گزارشی در سایت خبری شهرآرا آنلاین با موضوع " اورژانس بیمارستان قائم در کما" روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوابیه ای صادر نمود.

دراین جوابیه آمده است؛ ضمن قدردانی از رسانه های گروهی برای پرداختن به موضوع سلامت که به حق به عنوان نخستین دغدغه دولت یازدهم و دوازدهم  به شمار می رود لازم است نکاتی در خصوص این گزارش ارائه شود.

بر اساس سیاست دولت، اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت بیش از 70 درصد در اولویت قرار گرفت و در این راستا طرح های عمرانی متعددی در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمد.

همچنین با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و  ابلاغ بسته ارتقاء هتلینگ بهسازی و بازسازی بخش های بستری و اورژانس بیمارستان قائم(عج) در دستور کار قرار گرفت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعتبارات ویژه ای (270 میلیارد ریال) را در این خصوص به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص داد.

در این راستا 9 بخش بیمارستان قائم (عج) بازسازی و توسعه یافت.همچنین اورژانس مرکزی این مرکز با 24 تخت فعال ایجاد شد که این امر نقش موثری در ارتقاء خدمات به بیماران داشته است.

در حال حاضر بخش اعصاب بیمارستان قائم(عج) تنها بخش بیمارستانی است که بیماران اعصاب سه استان خراسان(رضوی، شمالی و جنوبی) و استان های همجوار را پوشش می دهد و به منظور تقویت و گسترش خدمات، در اجرای طرح هتلینگ بیمارستان قائم(عج) بهسازی و توسعه اورژانس مرکزی به ویژه اورژانس اعصاب در اولویت قرار گرفت.

بر این اساس و با حمایت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ۷۰ تخت بستری در بخش اورژانس اعصاب بیمارستان قائم(عج) راه اندازی شد.

پروژه ساختمان جدید اورژانس بیمارستان قائم(عج) در دولت نهم مصوب و ساخت آن بر عهده سازمان مسکن و شهرسازی به عنوان مجری طرح قرار گرفت.اما به دلیل اینکه در آن دوره اعتبارات خاصی برای آن در نظر گرفته نشد؛ کندی روند اجرای پروژه را به همراه داشت. 

پیشرفت کم پروژه اورژانس بیمارستان قائم(عج) موجب شد که در سال های بعد  این طرح در اولویت اجرا نباشد و بیشتر طرح هایی که از پیشرفت بالاتری برخوردار بودند در اولویت قرار گرفت. که اورژانس اعصاب یکی از این پروژه ها به شمار می رود.

سازمان مسکن و شهرسازی با تعامل سازنده ای که در چهار سال گذشته با دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است دراجرای پروژه های مختلفی در حوزه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد را یاری نموده  و جای تقدیر از این مجموعه عظیم وجود دارد.

 

اجرای 230 پروژه در حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بهداشتی به منظور اجرای 405 پروژه در این حوزه اظهار داشت: تا کنون بیش از 230 پروژه با زیر بنای حدود 75 هزار متر مربع فعال شده که تا پایان امسال تمامی این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی با اشاره به اینکه  از مجموع 230 پروژه 28 پروژه تا پایان سال 95 به شبکه های بهداشت و درمان تحویل داده شده است خاطر نشان کرد: 153 پروژه دیگر نیز با زیر بنای هر یک کمتر از 200 متر مربع در سه ماهه دوم سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: همچنین بر اساس برنامه زمان بندی شده 50 پروژه باقی مانده با زیر بنای هر یک تا یک هزار و 100 متر مربع تا پایان دی ماه آماده بهره برداری خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد احداث 71 خانه بهداشت در راستای حضور مستمر به منظور پاسخگویی به سوالات و مشکلات بهداشتی روستائیان در روستای کم جمعیت استان را از دیگر اقدامات در راستای توسعه خدمات بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه در سال های اخیر برشمرد.

دکتر بحرینی تاکید کرد: همچنین در سال های اخیر 11 مرکز بهداشتی درمانی به مساحت 5 هزار و 770 متر مربع با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال ساخته شده است.