با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت؛ افتتاح تالار دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تالار دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد.

به گزارش وب دا، تالار دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مجاورت دانشکده پزشکی در زیر بنای یک هزار و 350 متر مربع و با ظرفیت 450 نفر بر اساس آخرین استانداردهای ساخت و ساز  ساخته شده است.

این تالار  دارای سیستم صوتی مستقل و سیستم تصویری ویدئووال بوده  و دارای 9 فضای اداری و 2 سالن انتظار است.

عملیات اجرایی این پروژه زیر نظر مدیریت فنی دانشگاه و با حمایت های رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد،رییس پیشین دانشگاه ، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مدیریت پشتیبانی، پس از 4 سال توقف در سال 95 آغاز و در زمستان سال جاری به اتمام رسید.

گفتنی است: دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در گردهمایی روسا و معاونین آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی حضور یافت و پس از آن از مرکز آموزش مجازی دانشگاه، مرکز جامع آزمون دانشگاه، دانشکده پزشکی، دپارتمان علوم اعصاب،طرح توسعه دانشکده دنداپزشکی،دانشکده داروسازی و مجتمع آموزشی رفاهی و فرهنگی (برج سپید )دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید نمود. 

افتتاح بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

  • PDF

بخش جراحی قلب باز بیمارستان خیریه امام زمان (عج) روز یکشنبه با حضور استاندار خراسان رضوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد و جمعی از خیران به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، مدیرعامل بیمارستان امام زمان (عج) مشهد گفت: بخش جراحی قلب این بیمارستان درزمینی به مساحت 800 متر مربع و با 15 تخت شامل خدمات آنژیوگرافی، جراحی قلب و آی.سی.یو ایجاد شده است.
محمد خادم الخمسه، راه اندازی بخش جراحی قلب در این بیمارستان را که با هزینه 100 میلیارد ریال توسط خیرین ساخته شده، اقدامی ارزشمند در راستای خدمات رسانی به مردم ساکن در این منطقه کم برخوردار شهر عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته بیماران بستری در بخش سی.سی.یو این بیمارستان برای جراحی قلب به دیگر بیمارستان ها انتقال داده می شدند که با بهره برداری از بخش جراحی قلب باز، مشکل خدمات رسانی به بیماران قلبی این منطقه برطرف شده است. 
وی اظهار کرد: با بهره برداری از بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (عج) مشهد، تعداد تخت های این بیمارستان که اکنون سی امین سال فعالیتش را می گذراند از 175 تخت به 190 تخت بیمارستانی افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه بیشتر مراجعان این بیمارستان را افراد محروم جامعه تشکیل می دهند، افزود: پارسال بیش از 10 میلیارد ریال توسط واحد مددکاری این بیمارستان به بیماران تخفیف داده شده است.
خادم الخمسه در ادامه گفت: بیمارستان امام زمان برای هفتمین سال پیاپی در ارزیابی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان درجه یک ممتاز شناخته شده و روزانه 2 هزار بیمار به صورت سرپایی و بستری در این بیمارستان پذیرش می شوند .
مدیرعامل بیمارستان امام زمان (عج)، فقدان بخش جراحی مغز را یکی از کمبودهای این بیمارستان دانست که با تلاش خیران و همیاری مسئولان در آینده ایجاد خواهد شد.
کلنگ ساخت بیمارستان امام زمان (عج) در سال 1360 توسط حاج میرزاجواد آقا تهرانی به زمین زده شده و این بیمارستان در سال 1366 با کمک خیران و در فضایی با زیربنای 13 هزار متر مربع در پنج طبقه به بهره برداری رسید.
این بیمارستان تا سال 1359 به صورت درمانگاه به مردم منطقه خدمات درمانی ارائه می کرد.

کمبود هشت هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

  • PDF

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد اعلام کرد: استان خراسان رضوی در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه با کمبود بیش از هشت هزار تخت بیمارستانی مواجه است.
به گزارش وب دا؛ دکتر محمدرضا دارابی در آیین افتتاح بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (ع) مشهد افزود: تعداد تخت های مورد نیاز مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 16 هزار تخت است که اکنون به میزان نیمی از این رقم در این مناطق دایر است.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با وجود انبوه جمعیت زائر و مسافر، نه تنها از دیگر استانها بیشتر نیست بلکه کمتر نیز هست.
وی ادامه داد: امسال در دهه پایانی صفر بیش از چهار میلیون نفر زائر امام رضا (ع) به مشهد مقدس عزیمت کردند که حدود 400 هزار نفر آنان زائران پیاه بودند و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آنها از ضروریات بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از استاندار خراسان رضوی خواست که کمبود اعتبارات این استان در حوزه درمان و بهداشت را پیگیری کند تا کمبود اعتبارات در خدمات رسانی به مجاوران و زائران جبران شود. 
دکتر دارابی با قدردانی از همت و فعالیت خیران در رفع کمبودهای حوزه سلامت تاکید کرد: اگر بخش خصوصی می خواهد وارد حوزه درمان شود نباید نگاه انتفاعی داشته باشد و از سوی دیگر در ارائه خدمات باید استانداردهای لازم بهداشتی و درمانی رعایت شود.
مراسم بهره برداری از بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (عج) امروز با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.
هم اکنون خدمات حوزه سلامت به استان 6 میلیون و 300 هزار نفری خراسان رضوی توسط 6 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی مستقر در شهرهای مشهد، سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، نیشابور و تربت جام ارائه می شود که افزون بر 75 درصد از این جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

رشد سطح کیفی خدمات در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در توسعه، بهسازی و نوسازی فضاهای درمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال های اخیر بسیار چشمگیر بوده و  سطح کیفی خدمات در بیمارستان های دولتی رشد یافته است.

دکتر امیر حسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا، ضمن قدردانی از اقدامات توسعه ای صورت گرفته در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: با رشد شاخص های کیفی در بیمارستان های دولتی، در حال حاضر نگاه مردم نسبت به مراکز دولتی تغییر یافته است و تمایل بیماران نیز برای استفاده از این خدمات افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته بیمارستان قائم(عج) با مشکلات زیادی روبرو بود و برخی از بیماران در راهروها بستری می شدند تصریح کرد: با اقداماتی که در این مرکز در قالب ارتقاء هتلینگ صورت گرفته است، تحولی اساسی در فضای این بیمارستان ایجاد شده است. و اقدامی مهمتر که در این مرکز انجام شده افزوده شدن 220 تخت بستری به ظرفیت بیمارستان است که جای تقدیر دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از هفت سال بود که پروژه بیمارستان هاشمی نژاد در مرحله گودبرداری مانده بود و این امر مخاطرات و مشکلات زیادی را برای پرسنل و مردم منطقه ایجاد کرده بود تصریح کرد: با همت و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تیر ماه امسال ساخت این پروژه سرعت یافته و در حال حاضر پیشرفت 40 درصدی دارد.

دکتر قاضی زاده هاشمی به طرح هتلینگ بیمارستان دکتر حجازی اشاره کرد و گفت: به طور حتم بیماران روان از مظلوم ترین بیماران هستند و اجرای این پروژه نه تنها رضایت بیماران بلکه پیش از آن رضایت خداوند متعال را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه های عمرانی باید در اولویت قرار گیرد و بعد از آن به فکر آغاز پروژه های جدید بود اظهار امیدواری کرد: با تامین اعتبارات مورد نیاز به زودی شاهد اتمام پروژه های در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ضمن قدردانی از حضور دکتر قاضی زاده هاشمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بازدید از پروژه های در حال ساخت، از تمامی مسئولان ارشد استانی و کشوری دعوت کرد از پروژه های در حال ساخت این دانشگاه بازدید کنند.