تدوین و اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 در بیست و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور نمایندگان کلیه دستگاه های اجرایی استان، پروژه های اقتصاد مقاومتی دانشگاه ارائه، بررسی و تصویب گردید.

به گزارش وب دا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن بیان این خبر افزود: یکی از عرصه‌هایی که در سالهای اخیر با تهاجمات گسترده بیرونی همراه بوده است، "عرصه اقتصادی" است. بنابراین کشور مکلف به نوآوری و نظریه‌پردازی و الگو‌‌سازی در عرصه‌های جدید اقتصادی است و در این میان دانشگاه ها می توانند نقش ویژه ای ایفا نمایند.

دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی خاطر نشان کرد: این دانشگاه نیز در اجرای فرامین مقام معظم رهبری بنا به وظیفه ملی و منطقه ای خود و با توجه به  مسئولیت واگذار شده از سوی سازمان های بالادستی در دولت تدبیر و امید تدوین و اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی را بویژه در عرصه توسعه شرکت های دانش بنیان و زیرساخت های فیزیکی در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به مصوبه ستاد برنامه دانشگاه در خصوص واگذاری مسئولیت تدوین و هماهنگی اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی به معاونت توسعه مدیریت و منابع فعالیت هایی از جمله استقرار دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در مدیریت نوسازی و تحول اداری، انجام مذاکرات با کارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص فرآیند تدوین ، برگزاری  2 جلسه توجیهی و بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی تدوین پروژه ها، انجام مکاتبات با سایر معاونت ها در خصوص معرفی پروژه های اقتصاد مقاومتی، ارائه آموزش های لازم پیرامون نحوه تدوین پروژه ها و تکمیل فرم ها با صرف هزینه 100 نفر ساعت، برگزاری 2 جلسه بررسی و اصلاح پروژه های ارائه شده از سوی معاونت ها با جمع بندی و اصلاح و انجام ویرایشات لازم صورت پذیرفت.

دکتر بحرینی افزود: از میان پروژه های مختلفی که پیشنهاد شد به لحاظ ویژگی های پروژه های اقتصاد مقاومتی در نهایت 23 پروژه تدوین و به تصویب هیات رئیسه دانشگاه رسید.

وی گفت: این پروژه ها به وزارت متبوع و سازمان برنامه و بودجه استان معرفی و در نهایت در بیست و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و نمایندگان کلیه دستگاه های اجرایی استان برگزار شد به تصویب رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ابراز امیدواری کرد با همت تمامی سطوح دانشگاه این پروژه ها که در برنامه عملیاتی دانشگاه نیز گنجانده شده با کیفیت و سرعت مناسب اجرا گردد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار