اجرای طرح بازسازی 25 هزار متر مربع از فضای درمانی بیمارستان قائم(عج)

  • PDF

در پی انتشار اخبار خالی از انصاف برخی از رسانه ها در خصوص وضعیت بیمارستان قائم(عج) پس از بازدید وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مدیر پروژه ارتقاء هتلینگ و نماینده معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان قائم(عج) در گفتگو با وب دا، اقدامات عمرانی در این مرکز  را تشریح کرد.

به گزارش وب دا، مدیر پروژه ارتقاء هتلینگ و نماینده معاونت توسعه در بیمارستان قائم(عج) با اشاره به اینکه اجرای طرح بازسازی بخش های بستری بیمارستان قائم(عج) از خرداد ماه سال جاری به شکل ضربتی در دستور کار قرار گرفت اظهار داشت: پس از اجرای طرح های مطالعاتی، تهیه نقشه و انتخاب پیمانکار، عملیات بازسازی کامل بخش های بستری بیمارستان قائم(عج) اجرایی شده است.

دکتر علیرضا جوان افزود: بر این اساس بازسازی 25 هزار متر مربع از فضای این مرکز در قالب ارتقاء هتلینگ برنامه تحول نظام سلامت در حال اجراست.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح بخش های بستری به طور کامل و بر اساس استانداردهای روز ساخت و ساز مراکز درمانی و همچنین با استفاده از بهترین تجهیزات و امکانات مورد بازسازی قرار می گیرند خاطر نشان کرد: در طرح بازسازی به امکانات هتلینگ و رفاهی بیماران نیز توجه لازم شده است به طوری که بیماران مجاور و زائر بارگاه منور رضوی با وجود پرداخت هزینه های دولتی از امکانات یک مرکز خصوصی بهره مند می شوند.

مدیر پروژه ارتقاء هتلینگ و نماینده معاونت توسعه در بیمارستان قائم(عج) با اشاره به اینکه بیمارستان قائم(عج) قدمتی 50 ساله دارد و علاوه بر فضای فیزیکی، تاسیسات نیز فرسوده است خاطر نشان کرد: در اجرای طرح بازسازی بخش های بیمارستانی، تاسیسات نیز به طور کامل تعویض و بازسازی می شود.

دکتر علیرضا جوان افزود: در حال حاضر سه بخش بستری در طبقه منهای دو، یک بخش در طبقه منهای یک ،در حال بازسازی است.

وی گفت: در طبقه همکف نیز اورژانس بیمارستان قائم(عج) در مساحت یک هزار و 300 متر مربع  بر اساس استانداردهای نوین طراحی و اجرا شده است و بر اساس برنامه ریزی تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر پروژه ارتقاء هتلینگ و نماینده معاونت توسعه در بیمارستان قائم(عج)، خاطر نشان کرد: اورژانس این مرکز شامل اتاق های عمل سرپایی، معاینه، CPR، فاز حاد یک و دو است و 16 تخت بستری نیز که در فضای قبلی وجود نداشت در این بخش ایجاد می شود.

دکتر علیرضا جوان افزود: بخش اورژانس قلب این مرکز نیز که در طبقه منهای یک بر اساس استانداردهای درجه یک ساخت و ساز طراحی و بازسازی شده است تا یک هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی برنامه ریزی به منظور افزایش دو برابری فضای اتاق های عمل این مرکز را از دیگر برنامه های در حال اجرا برشمرد و اظهار داشت: بر این اساس، با جابجایی که در برخی از بخش ها و همچنین انتقال فضای آزمایشگاهی و بانک خون صورت گرفت بیش از یک هزار و 400 متر به فضای اتاق های عمل این مرکز افزوده می شود.

مدیر پروژه ارتقاء هتلینگ و نماینده معاونت توسعه در بیمارستان قائم(عج)،با بیان اینکه در اجرای طرح بازسازی بخش های بیمارستانی به صورت دو و در برخی موارد سه شیفته کار می شود خاطر نشان کرد: تلاش می شود بر اساس برنامه ریزی تا پایان امسال 70 درصد از طرح های بازسازی به بهره برداری برسد که با اجرای آن تحولی اساسی در ارائه خدمات و کیفیت فضای بیمارستان ایجاد می شود.

دکتر جوان، فرسودگی و قدیمی بودن بیمارستان و همچنین فعال بودن بخش های بستری و استفاده همزمان از تاسیسات بیمارستان و نوسازی آن را یکی از چالش ها و مشکلات اجرایی در این طرح عنوان کرد.

وی تاکید کرد: با حمایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تلاش شبانه روزی مسئولان دانشگاه و بیمارستان، برنامه ریزی شده است که اجرای طرح بازسازی بیمارستان در راستای افزایش کیفی خدمات و در شان مراجعین زائر و مجاور بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) باشد.

وی اعتبار اختصاص یافته در مرحله نخست این طرح را 270 میلیارد ریال عنوان کرد  که در قالب آن بخش های بستری ، اتاق های عمل و لابی ها بازسازی می شود و در مرحله دوم این طرح بازسازی  تاسیسات اجرایی می شود.  

دکتر جوان تاکید کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون هر دو ماه یک بار، شش هزار متر مربع از فضای بیمارستان بازسازی و به بهره برداری رسیده است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار