آغاز ساخت مرکز جامع خدمات سلامت شهری در مشهد

  • PDF

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و شهری، کار ساخت مرکز جامع خدمات سلامت شهری در مشهد مقدس آغاز شد.

رییس مرکز بهداشت شماره یک مشهد مقدس در گفتگو با وب دا اظهار داشت: این طرح در راستای تکمیل فضای فیزیکی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه ها و خانه های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت در قالب اجرای 405 پروژه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد محول شده است اجرا می شود.

دکتر امینی با بیان اینکه 70 پروژه از 405 پروژه تعریف شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق زیر پوشش شهری و روستایی مرکز بهداشت شماره یک تعریف شده است خاطر نشان کرد: بر این اساس، نخستین طرح از این پروژه، ساخت مرکز جامع خدمات سلامت شهری در منطقه هاشمیه است که پس از تملک زمین، ساخت آن آغاز شد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت، قرار است زمین اجرای پروژه ها توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد  و اعتبارات ساخت آن نیز توسط وزارت بهداشت تامین شود.

رییس مرکز بهداشت شماره یک مشهد مقدس با اشاره به اینکه زمین ها و فضای مورد نیاز برای اجرای پروژه ها در مناطق شهری با همکاری سازمان مسکن و شهرسازی، خیرین و در مناطق روستایی با مشارکت مردم تامین می شود تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها گام مهمی در راستای ارتقاء سلامت و گسترش خدمات به ساکنان مناطق شهری و روستایی برداشته می شود.

مرکز خدمات جامع سلامت شهری واقع در منطقه هاشمیه 33 در زمینی به مساحت 451 متر مربع در چهار طبقه و با زیر بنای یک هزار متر مربع ساخته می شود.

 به گفته خانم لشکری رییس مرکز خدمات جامع سلامت هاشمیه این طرح قرار است با هزینه معادل 850 میلیون تومان و در مدت ده ماه ساخته شود.

در حال حاضر مرکز جامع خدمات سلامت هاشمیه در مکانی استیجاری واقع شده است و با تلاش مسئولان این مرکز، زمین مورد نیاز تامین شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار