آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در حاشیه شهر مشهد مقدس

  • PDF

کار ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در یکی از مناطق حاشیه شهر مشهد روز پنجشنبه همزمان با آغاز ماه ربیع الاول آغاز شد.

به گزارش وب دا، کار ساخت این طرح به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر روحانی رییس جمهور، دکتر سید حسن هاشمی، استاندار، جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی در ابتدای جاده سرخس، منطقه نهریز در زمینی به مساحت 5 هکتار که از سوی آستان قدس رضوی به صورت تهاتر تامین شده است، آغاز شد.

بیمارستان 540 تختخوابی قرار است در زیر بنای 48 هزار متر مربع با هزینه ای بیش از دو هزار و 700 میلیارد ریال  در قالب 50 درصد وزارت بهداشت و 50 درصد استانداری خراسان رضوی در مدت چهار سال ساخته می شود.

کارفرمای این پروژه بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شود.

در مراسم آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی، دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم اظهار داشت: جای بسی خرسندی است که بر اساس منویات مقام معظم رهبری و پیگیری و تلاش دولت یازدهم و وزیر بهداشت، تامین سلامت مردم و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی به ویژه بیمارستانی از دغدغه های مهم کشور شده است.

دکتر بحرینی با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در مشهد مقدس و تلاش برای رفع آن اظهار داشت: ساخت بیمارستان 540 تختخوابی امام رضا(ع)، بیمارستان کودکان اکبر، بیمارستان یک هزار تختخوابی در جنوب مشهد و بیمارستان 540 تختخوابی در شرق مشهد می تواند بخشی از نیازهای تخت های بیمارستانی را مرتفع نماید.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان در یکی از مناطقی ساخته می شود که ساکنان منطقه به خدمات بیمارستانی دسترسی مناسبی ندارند خاطر نشان کرد: به طور حتم تمام مسئولان و افرادی که در راستای خدمت و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به ویژه در مناطق محروم گام بر می دارند نزد خداوند از اجری معنوی برخوردار هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تقدیر از آستان قدس رضوی در تامین زمین مورد نیاز برای ساخت این بیمارستان خاطر نشان کرد: قرار است بخش عمده ای از منابع مالی این طرح بر پایه قطعه زمینی به مساحت 20 هکتار که با تغییر کاربری به مسکونی تبدیل شده است تامین شود.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: شهرداری مشهد نیز پذیرفته است برای صدور پروانه این طرح مبلغی را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت نکند.

وی در پایان از استاندار خراسان رضوی و معاون عمرانی، شهرداری و شورای شهر مشهد در توجه به مقوله سلامت و تلاش و پیگیری در راستای ساخت این بیمارستان قدردانی نمود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار