وزیر بهداشت: یازده میلیون حاشیه نشین کشور زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم؛ یازده میلیون نفر از ساکنان مناطق حاشیه کلان شهرها زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند اظهار داشت: تا قبل از آن 65 درصد از این افراد هیچ خدمتی  را دریافت نمی کردند.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی حاشیه شهر مشهد که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد با اشاره به اینکه مشهد مقدس با یک میلیون و 280 هزار نفر بیشترین تعداد جمعیت حاشیه نشین را داشت خاطر نشان کرد: با اقدامات صورت گرفته تمامی ساکنان این مناطق زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند و برای هر دوازده هزار نفر یک پایگاه بهداشتی و هر 50 هزار نفر یک مرکز خدمات جامع سلامت راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ارائه خدمات نوین سلامت در کلان شهرها نیز در دستور کار قرار گرفته است و مشهد نیز این برنامه را در هسته مرکزی به اجرا در آورده است اظهار امیدواری کرد: تا پایان کار دولت یازدهم تمامی جمعیت هدف در کشور زیر پوشش این خدمات قرار بگیرند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فرسوده بودن دو بیمارستان بزرگ مشهد مقدس، بیمارستان امام رضا(ع) با قدمت 90 سال و بیمارستان قائم (عج) با عمر بیش از 50 سال اظهار داشت: در حال حاضر مشهد مقدس 3 هزار تخت بیمارستانی کمبود دارد که با اقدامات انجام شده تا پایان امسال یک هزار تخت بیمارستانی در این شهر به بهره برداری می رسد.  

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در غرب مشهد بیمارستان های رضوی، طالقانی و شریعتی، جنوب مشهد بیمارستان های اکبر و امداد و نجات، شمال مشهد امام حسین و شهید هاشمی نژاد فعال و به مردم خدمات ارائه می دهد اظهار داشت: منطقه شرقی مشهد که در ردیف مناطق کم برخوردار و حاشیه به شمار می رود به خدمات بیمارستانی دسترسی مناسبی نداشتند که  امروز شاهد آغاز ساخت پروژه 540 تختخوابی در این منطقه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه با پیش بینی اعتبار 270 میلیارد تومان ساخته می شود که بخش عمده آن از محل منابع داخلی تامین می شود.

 

گفتنی است: کار ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در ابتدای جاده سرخس، منطقه نهریز در زمینی به مساحت 5 هکتار که از سوی آستان قدس رضوی اهدا شده است، آغاز شد.

بیمارستان 540 تختخوابی قرار است در زیر بنای 48 هزار متر مربع با هزینه ای بیش از دو هزار و 700 میلیارد ریال  در قالب 50 درصد وزارت بهداشت و 50 درصد استانداری خراسان رضوی در مدت چهار سال ساخته شود.

کارفرمای این پروژه بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و قرار است توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار