تا پایان دولت یازدهم، 21 هزار تخت بیمارستانی جدید در کشور ایجاد می شود

  • PDF

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  گفت: تا پایان کار دولت یازدهم؛ 21 هزار تخت بیمارستانی جدید در کشور ایجاد می شود.

به گزارش وب دا، دکتر حریرچی در مراسم آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی حاشیه شهر مشهد که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر روحانی رییس جمهور، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد با اشاره به اینکه تا قبل از شروع کار دولت یازدهم، ایران در میان 20 کشور منطقه رتبه پانزدهم را در تعداد تخت های بیمارستانی داشت خاطر نشان کرد: این در حالی است که 57 درصد از 120هزار تخت بیمارستانی کشور نیز فرسوده و نیاز به بهسازی و بازسازی داشت.

وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته و حمایت های دولت یازدهم، ساخت 21 هزار تخت بیمارستانی جدید در  کشور در دستور کار قرار گرفت و بر اساس برنامه ریزی تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در این مدت 39 هزار تخت بیمارستانی در مساحت دو میلیون و 100 هزار متر مربع بازسازی و بهسازی شده است.

دکتر حریرچی، ایجاد دو هزار و 200 تخت مراقبتهای ویژه، 848 اتاق تک نفره زایمان،  ایجاد یک هزار و 393 تخت اورژانس و بهسازی سه هزار و 410 تخت اورژانس از دیگر اقداماتی برشمرد که در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی یک هزار تخت روانپزشکی در کشور افتتاح خواهد شد تصریح کرد: همچنین ساخت 250 کلینیک ویژه نیز در مناطق مختلف کشور به اجرا در آمده است که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت و برکات و ثمرات آن اظهار داشت: در این مدت بیش از 20 میلیون  نفر از مردم کشور از خدمات بستری مراکز درمانی با فرانشیز سه و شش درصدی بهره مند شده اند.

دکتر حریرچی با اشاره به ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در منطقه شرقی مشهد اظهار داشت: ساخت این بیمارستان با همکاری فرابخشی بسیار عالی آستان قدس رضوی، استانداری، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین استفاده بهینه از منابع موجود محقق شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: تا پایان کار دولت یازدهم ، تعداد تخت های بیمارستانی بر اساس متوسط منطقه  و کشوری به رقم مطلوبی برسد که این امر نیازمند حمایت همه جانبه دولت است.

گفتنی است: کار ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در ابتدای جاده سرخس، منطقه نهریز در زمینی به مساحت 5 هکتار که از سوی آستان قدس رضوی اهدا شده است، آغاز شد.

بیمارستان 540 تختخوابی قرار است در زیر بنای 48 هزار متر مربع با هزینه ای بیش از دو هزار و 700 میلیارد ریال  در قالب 50 درصد وزارت بهداشت و 50 درصد استانداری خراسان رضوی در مدت چهار سال ساخته شود.

کارفرمای این پروژه بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و قرار است توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار