آغاز ساخت مرکز جامع خدمات سلامت روستایی در شهرستان قوچان

  • PDF

با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کار ساخت مرکز جامع خدمات سلامت روستایی در شهرستان قوچان آغاز شد.

به گزارش وب دا، مركز خدمات جامع سلامت روستایی هی هی در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت و توسعه خدمات بهداشتی در تمامی مناطق در زمینی به مساحت 650 متر مربع و با مشارکت خیران ساخته می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم  با بیان اینکه افزایش سطح امکانات بهداشتی و بهبود وضعیت خدمت رسانی به شهروندان به خصوص جمعیت روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است اظهار داشت: با تجهیز و راه اندازی این واحد بهداشتی دسترسی خانوارهای ساکن در این منطقه به خدمات بهداشتی مناسب فراهم خواهد شد.

دکتر حمیدرضا بهرامی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این مرکز، امکان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیش از 5 هزار و 400 نفر از ساکنان منطقه فراهم خواهد شد.

وی افزود: این مرکز در زمینی به مساحت  650 مترمربع که از سوی خیرین نیک اندیش روستای هی هی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شده است ساخته می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه تصریح کرد: ساختمان این پروژه با زیر بنای 525 مترمربع و از محل اعتبار طرح تحول نظام سلامت درکمتر از یکسال احداث خواهد شد.

در ادامه دکترحمیدرضا بهرامی از نحوه ارائه خدمات، نحوه انجام غربالگری در برنامه های دیابت، فشار خون و سلامت روان مراکز خدمات جامع سلامت روستایی دیزادیز و امام سجاد (ع) بازدید نمود.

وی ضمن ارائه توصیه های کاربردی  به کارشناسان این حوزه بر جدیت بیشتر غربالگری و شناسایی کامل افراد بیمار تاکید نمود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.