احیای دو میلیون و 500 هزار مترمربع فضای بیمارستانی در طرح هتلینگ بیمارستان ها

  • PDF

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت گفت: طبق برآوردهایی که در طرح تامین 21 هزار تخت بیمارستانی شده است بیشترین تعداد پروژه ها را طی اواخر امسال و اوایل سال بعد افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش وب دا، مهندس امیر ساکی، مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در سی و دومین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و دفاتر فیزیکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در شهر مقدس مشهد با ارائه گزارشی در مورد طرح های اجرایی در این دفتر طرح تامین 21 هزار تخت بیمارستانی را یکی از مهمترین طرح های در حال اجرا در طول تاریخ سلامت کشور عنوان کرد و افزود: تا کنون حدود 13 هزار تخت در این طرح تامین شده است و طبق برآوردهایی که شده است بیشترین تعداد پروژه ها را طی اواخر امسال و اوایل سال بعد افتتاح خواهیم کرد.

مهندس ساکی در ادامه به پروژه های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین پروژه های این طرح، طرح احداث بلوک های زایمانی است که تاکنون 848 تختLDR در این طرح تکمیل شده است.

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در ادامه به طرح بهسازی و افزایش ظرفیت اورژانس ها به عنوان یکی دیگر از بسته های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: مردم در مراجعه به بیمارستان ها، اورژانس را به عنوان مهمترین قسمت ارائه خدمات درمانی می بینند و بر این اساس است که معتقدیم اورژانس ها پیشانی بیمارستان ها هستند. در این طرح 120 پروژه در مهمترین بیمارستان ها در حال اجرا است.

وی در ادامه به طرح مراکز غربالگری سرطان اشاره کرد و افزود: این طرح نیز در قالب پروژه های طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور درحال اجرا است با وجود اینکه این طرح با مقداری تاخیر آغاز به کار کرده است اما روند اجرایی مناسبی دارد و هر هفته توسط مدیران پروژه روند اجرایی آنها پیگیری می شود.

مهندس ساکی یکی از مشکلات اصلی بیمارستان ها را کمبود تخت هایICU، NICU وPICU عنوان کرد وافزود: ایجاد و توسعه بخش های ویژه در بیمارستان ها(ICU، NICU وPICU) نیز از دیگر موارد طرح تحول نظام سلامت است که کمبود آن در سطح کشور احساس می شد که تاکنون توانسته ایم بخش عمده ای از آن را احداث کنیم.

 مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت طرح هتلینگ بیمارستانی را یکی از بهترین طرح های اجرا شده در برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: دو میلیون و 500 هزار مترمربع فضای بیمارستانی در این طرح احیا شد.

مهندس ساکی در پایان به ساخت سلامت کده ها اشاره کرد و گفت: بنا بود تا 20 سلامت کده در کشور ایجاد شود که در حال حاضر ساخت 10 سلامت کده در کشور در دستور کار قرار گرفته است که می تواند در بحث درمان و طب سنتی بسیار اثرگذار باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار