امسال 5 پروژه بیمارستان جدید به بهره برداری خواهد رسید

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: امسال 5 پروژه بیمارستان جدید در مناطق زیر پوشش دانشگاه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش وب دا، دکتر مدقق با اشاره به بهره برداری از  بیمارستان علوی با 120 تخت در خرداد ماه سال جاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیمارستان 540 تختخوابي امام رضا(ع) و بیمارستان تخصصی کودکان اکبر  نیز مراحل پایانی را طی می کنند و تا پایان سال افتتاح می شوند.

وی  افزود: در شهرستان ها  نیز بیمارستان خلیل آباد، رشتخوار و فریمان در مراحل نهایی قرار دارند که انتظار می رود تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

دکتر مدقق در ادامه به دیگر اقدامات انجام شده در قالب برنامه تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: در سال گذشته و امسال 150 تخت مراقبت های ویژه در قالب CCU، ICU و NICU در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است که این امر گام موثری در ارائه خدمات به بیماران بوده است.

وی افزود:ایجاد هر تخت مراقبت های ویژه با تمامی تجهیزات و فضای مورد نیاز، بیش از 500 میلیون تومان هزینه دارد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسعه کلینیک های ویژه را از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای برنامه تحول نظام سلامت برشمرد و اظهار داشت: این طرح ها که به همت مدیریت فنی دانشگاه در حال ساخت است تا پایان امسال در مشهد و شهرستانهای زیر پوشش افتتاح خواهد شد.

دکتر مدقق احداث و توسعه اورژانس را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اظهار داشت: این طرح در سه بیمارستان طالقانی، شهید کامیاب و شهید هاشمی نژاد به اجرا می رسد.

وی گفت: فاز نخست اورژانس در بیمارستان طالقانی به بهره برداری رسیده است و فاز دوم آن نیز مراحل نهایی را طی می کند و اورژانس های بیمارستان های شهید هاشمی نژاد و کامیاب نیز در مراحل مطالعاتی و نقشه قرار دارند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار