بیمارستان تخصصی کودکان اکبر آماده بهره برداری شد

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان این دانشگاه به منظور بررسی روند تجهیز بیمارستان تخصصی کودکان اکبر از این مرکز بازدید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه به همراه دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر عماد زاده مدیر روابط عمومی، مهندس رحیمی مدیر فنی، از پروژه بیمارستان 160 تختخوابی کودکان اکبر که به همت خیران سلامت(بنیاد خیریه سرور)ساخته شده است و در حال حاضر در حال تجهیز است بازدید کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این بازدید 4 ساعته از تمام بخش ها، تاسیسات و فضای بیمارستان کودکان اکبر بازدید و ضمن بررسی پروژه ،در جریان روند تجهیز این مرکز نیز قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع کمبودهای احتمالی صادر کرد.

عضو هیأت مدیره بنیاد سرور در حاشیه این بازدید اظهار داشت: کار ساخت بیمارستان اکبر از اردیبهشت ماه سال 1389 آغاز شد. این طرح در 22 هزار متر زیر بنا، شش طبقه و با سازه بتونی ساخته شده است؛ که نکته قابل توجه در ساخت این بیمارستان جداسازی قسمت هایی مانند تاسیسات، آشپزخانه، منابع آب، قسمت اضطراری برق و انبارها از فضای درمانی است؛ تا بتوان وسعت فضای درمانی را بیش از پیش کرد.

دکتر خوارزمی به طراحی خاص بیمارستان تخصصی اطفال اکبر اشاره کرد و ابراز داشت: در طراحی این بیمارستان تلاش شده است تا ورودی و خروجی هر قسمت  مجزا و مختص همان بخش باشد؛ تا علاوه بر دسترسی هر چه سریعتر مراجعین به بخش مورد نظر خود؛ از ازدحام جمعیت و ایجاد فضای تداخلی و بی نظمی جلوگیری شود.

دکتر خوارزمی بیان داشت: در این بیمارستان هشت اتاق عمل، بخش های اورژانس، شیمی درمانی، دیالیز صفاقی، کلینیک های عمومی داروخانه، ICU،NICU، PICU، دو بخش بستری، کتابخانه، اتاق اساتید و ... در نظر گرفته شده است.

دکتر خوارزمی تاکید کرد: جهت ساخت بیمارستان اکبر حدود 30 میلیارد تومان از سوی بنیاد سرور و 13 میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هزینه شده است؛ که در مجموع این بیمارستان با تجهیز شدن به وسیله دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا پایان سال 1395 آماده بهره برداری است.

عضو هیأت مدیره بنیاد سرور گفت: از نکات مهم در ساخت بیمارستان اکبر؛ استفاده از تجربه ساخت بیمارستان های قدیمی شهر مشهد و برآورد کردن توسعه 50 ساله بیمارستان است؛ که از هم اکنون زمینی در مجاورت بیمارستان جهت توسعه آن برای 50 سال آینده دیده شده است.

دکتر خوارزمی تاکید کرد: بخش شیمی درمانی در این بیمارستان یکی از بهترین و مدرن ترین بخش ها در نوع خود در کل کشور است و برای قسمت دیالیز نیز وسعت بسیار خوبی دیده شده؛ که در نوع خود بسیار دارای اهمیت می باشد.

نظرات   

# بیمارستان اکبرحداد 1395-12-15 07:50
با تشکر از همه عوامل بخصوص خیرین گرامی
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
گذری بر رخداد ۲۳ آذر ۱۳۵۷ مشهد ( پنج شنبه, 23 آذر 1396 )