با حضور رییس جمهور انجام می شود، افتتاح بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) در مشهد

  • PDF

با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی،امروز  بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) مشهد جدید به بهره برداری می رسد.

به گزارش وب دا، بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به عنوان بزرگترین پروژه ملی شرق کشور به منظور تامین بخشی از کمبودهای تخت های بیمارستانی استان ساخته شده است، قرار است با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری برسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) که به صورت جنرال و در 9 طبقه و با فضای 52 هزار متر مربع طراحی و ساخته شده دارای بخش هایی همچون جراحی عمومی، ارتوپدی ، ارولوژی ، قلب و آنژیوگرافی ، بیماریهای قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، بیماران بین الملل ، سی تی اسکن ،ام آر آی ، ماموگرافی ، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.

دکتر مصطفی مهرابی بهار خاطر نشان کرد: تمرکز اتاق های عمل با استانداردهای روز دنیا، سیستم مجهز PTS  جهت حمل و نقل دارو و نمونه میان بخشها ، وجود بخشهای  پزشکی هسته ای و تصویر برداری و بخش های ویژه گردشگری سلامت  از ویژگی های  مهم این پروژه به شمار می رود.

وی خاطر نشان کرد: این بیمارستان علاوه بر دارا بودن بخش های مراقبت های ویژه، دارای 29 اتاق عمل است و به عنوان پیشرفته ترین مرکز درمانی شهر مشهد محسوب می شود؛ که می تواند در درمان بیماران استان و کشور نقش مهمی را ایفا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ایجاد تونل ارتباطی میان اورژانس عدالتیان و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به منظور افزایش سرعت خدمات رسانی به بیماران و سهولت در انتقال بیمار از ویژگی های حائز اهمیت این پروژه بزرگ است.

دکتر مهرابی گفت: برای ساخت این بیمارستان تا کنون مبلغ 140 میلیارد تومان و برای تجهیز آن 90 میلیارد تومان هزینه شده است.

گفتنی است: در راستای تامین نیازهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه تخت های بستری، چندین پروژه بیمارستانی دیگر در شهرهای زیر پوشش در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار