با حضور دکتر روحانی، افتتاح بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)

  • PDF

بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به عنوان بزرگترین پروژه ملی در شرق کشور، با حضور رییس جمهور، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، ساخت این پروژه ملی از سال 1388 آغاز شد و تا آبان ماه سال گذشته حدود 33 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در این تاریخ عملیات تکمیل بیمارستان با شدت و قوت آغاز و اینک با حمایت های دولت یازدهم در مسیر اجرای برنامه تحول نظام سلامت به پایان رسید.

بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به صورت جامع در 9 طبقه و با فضای 52 هزار متر مربع طراحی و ساخته شده و دارای بخش هایی همچون جراحی عمومی، ارتوپدی ، ارولوژی ، قلب و آنژیوگرافی ، بیماریهای قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، سی تی اسکن ،ام آر آی ، ماموگرافی ، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.

تمرکز اتاق های عمل با استانداردهای روز دنیا، سیستم مجهز PTS  جهت حمل و نقل دارو، نمونه های آزمایشگاهی و سایر قطعات،پرونده ها و اجزاء میان بخشها ، وجود بخشهای  پزشکی هسته ای و تصویر برداری و بخش های ویژه گردشگری سلامت  از ویژگی های  مهم این پروژه به شمار می رود.

این بیمارستان علاوه بر دارا بودن بخش های مراقبت های ویژه، دارای 29 اتاق عمل است و به عنوان پیشرفته ترین مرکز درمانی شهر مشهد محسوب می شود؛ که می تواند در درمان بیماران استان و کشور نقش مهمی را ایفا کند.

علاوه بر  610 تخت بستری عادی در این مرکز درمانی، 42 تخت ICU و 24 تخت CCU نیز برای ارائه خدمت به بیماران تدارک دیده شده است.

ایجاد تونل ارتباطی میان اورژانس عدالتیان و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) به منظور افزایش سرعت خدمات رسانی به بیماران و سهولت در انتقال بیمار از ویژگی های حائز اهمیت این پروژه عظیم است.

برای ساخت این بیمارستان تا کنون مبلغ 140 میلیارد تومان و برای تجهیز آن 90 میلیارد تومان هزینه شده است.

با بهره برداری از این پروژه بزرگ ملی، زمینه اشتغال بیش از سه هزار نفر فراهم شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتخار دارد در آستانه سال جدید،با افتتاح این بیمارستان در مسیر ارائه هر چه بهتر خدمات درمانی به مردم آن گونه که شایسته است عمل کند و بی شک اضافه شدن 610 تخت درمانی به شهر مشهد؛ می تواند تا اندازه ای از بار مشکلات درمانی این شهر میلیونی بکاهد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار