معاون بهداشت دانشگاه، اجرای 223 پروژه بهداشتی در سال جاری

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای 405 پروژه بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه اظهار داشت: در سال جاری کار اجرایی 223 پروژه از این تعداد آغاز شده است.

دکتر حمید رضا بهرامی با اشاره به اینکه این طرح ها در قالب خانه بهداشت، مرکز بهداشتی درمانی و مرکز جامع خدمات سلامت در قالب تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت ساخته می شود خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه 50 درصد هزینه احداث این طرح ها از سوی وزارت بهداشت تامین می شود و تامین زمین و مقدمات اجرای پروژه ها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی تاکید کرد: در این مسیر، خیران سلامت، شهرداری ها، آستان قدس رضوی و سازمان مسکن و شهرسازی نقش موثری در تحقق اهداف سلامت و توسعه خدمات بهداشتی و زیر ساختی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر پروژه هایی که هنوز اجرای آن آغاز نشده است مربوط به شهر مشهد است اظهار داشت: چالش مهم در شهر مقدس مشهد مسئله تامین زمین مورد نیاز است که برای رفع آن تا کنون رایزنی با شهرداری و آستان مقدس رضوی انجام شده که قول های مساعدی نیز دریافت شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه نبود زیر ساخت های بهداشتی مناسب، فضای استیجاری و یا فرسوده یکی از مشکلات حوزه بهداشت بود و این امر موجب می شد که نتوان خدمات مناسب و در خور شان مردم ارائه داد اظهار داشت: اجرای این طرح ها و همکاری سایر سازمان ها و خیران سلامت گام موثری در ارتقاء خدمات سلامت و بهداشت و توسعه زیر ساخت های بهداشتی محسوب می شود.

دکتر بهرامی در ادامه ضمن اشاره به برنامه های زیر ساختی که از ابتدای سال 93 در راستای برنامه های تحول سلامت در حوزه بهداشت انجام شده است، گفت: معاونت بهداشت دانشگاه با احداث 41 مرکز و 111 پایگاه خدمات جامع سلامت و جذب یک هزار و 160 نیروی انسانی در اجرای برنامه تحول سلامت گامی بزرگ در ارتقاء سلامت جمعیت تحت پوشش دانشگاه برداشته است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار