بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر آماده بهره برداری شد

  • PDF

بزرگترین و مجهزترین بیمارستان فوق تخصصی اطفال شمال شرق کشور با نام 'اکبر' که با کمک خیرین در مشهد احداث شده، آماده بهره برداری شد.

به گزارش وب دا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مسئول پیگیری و تجهیز بیمارستان اکبر اظهار داشت: این بیمارستان در فضایی به مساحت 10 هکتار و زیر بنای 22 هزار متر مربع در شش طبقه در شهرک دانش و سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد احداث شده است.

دکتر عبدالعلی خوارزمی افزود: بیمارستان اکبر دارای 250 تخت بیمارستانی است که تمامی عمل های جراحی فوق تخصصی کودکان در رشته های مختلف مانند اعصاب، ریه، انکولوژی( خون) و روماتولوژی در این بیمارستان قابل انجام است.

وی اظهار کرد: عملیات احداث ساختمان بیمارستان اکبر با هزینه 500 میلیارد ریال پایان یافت که بنیاد خیریه سرور 300 میلیارد ریال از این هزینه را پرداخت کرده و سهم وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در احداث آن 200 میلیارد ریال بوده است.

به گفته وی، تعداد پست های تعیین شده برای فعالیت در بیمارستان اکبر حدود 390 نفر است که 50 نفر از آنان پزشکان متخصص و فوق تخصص کودکان هستند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار