واکنش روابط عمومی دانشگاه در پی انتشار گزارشی در شهرآرا آنلاین

  • PDF

در پی انتشار گزارشی در سایت خبری شهرآرا آنلاین با موضوع " اورژانس بیمارستان قائم در کما" روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوابیه ای صادر نمود.

دراین جوابیه آمده است؛ ضمن قدردانی از رسانه های گروهی برای پرداختن به موضوع سلامت که به حق به عنوان نخستین دغدغه دولت یازدهم و دوازدهم  به شمار می رود لازم است نکاتی در خصوص این گزارش ارائه شود.

بر اساس سیاست دولت، اجرای پروژه های عمرانی با پیشرفت بیش از 70 درصد در اولویت قرار گرفت و در این راستا طرح های عمرانی متعددی در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمد.

همچنین با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و  ابلاغ بسته ارتقاء هتلینگ بهسازی و بازسازی بخش های بستری و اورژانس بیمارستان قائم(عج) در دستور کار قرار گرفت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعتبارات ویژه ای (270 میلیارد ریال) را در این خصوص به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص داد.

در این راستا 9 بخش بیمارستان قائم (عج) بازسازی و توسعه یافت.همچنین اورژانس مرکزی این مرکز با 24 تخت فعال ایجاد شد که این امر نقش موثری در ارتقاء خدمات به بیماران داشته است.

در حال حاضر بخش اعصاب بیمارستان قائم(عج) تنها بخش بیمارستانی است که بیماران اعصاب سه استان خراسان(رضوی، شمالی و جنوبی) و استان های همجوار را پوشش می دهد و به منظور تقویت و گسترش خدمات، در اجرای طرح هتلینگ بیمارستان قائم(عج) بهسازی و توسعه اورژانس مرکزی به ویژه اورژانس اعصاب در اولویت قرار گرفت.

بر این اساس و با حمایت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ۷۰ تخت بستری در بخش اورژانس اعصاب بیمارستان قائم(عج) راه اندازی شد.

پروژه ساختمان جدید اورژانس بیمارستان قائم(عج) در دولت نهم مصوب و ساخت آن بر عهده سازمان مسکن و شهرسازی به عنوان مجری طرح قرار گرفت.اما به دلیل اینکه در آن دوره اعتبارات خاصی برای آن در نظر گرفته نشد؛ کندی روند اجرای پروژه را به همراه داشت. 

پیشرفت کم پروژه اورژانس بیمارستان قائم(عج) موجب شد که در سال های بعد  این طرح در اولویت اجرا نباشد و بیشتر طرح هایی که از پیشرفت بالاتری برخوردار بودند در اولویت قرار گرفت. که اورژانس اعصاب یکی از این پروژه ها به شمار می رود.

سازمان مسکن و شهرسازی با تعامل سازنده ای که در چهار سال گذشته با دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است دراجرای پروژه های مختلفی در حوزه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد را یاری نموده  و جای تقدیر از این مجموعه عظیم وجود دارد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار