به همت خیران؛ افتتاح دو پروژه خدماتی و عمرانی در بیمارستان طالقانی مشهد

  • PDF

افزایش تخت های اورژانس بیمارستان طالقانی در آینده نزدیکبه همت خیران سلامت، دو پروژه خدماتی و عمرانی در مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی در حاشیه افتتاح این طرح ها در گفتگو با وب دا اظهار داشت: پایگاه اورژانس 115 با قابلیت استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و  پروژه همراه سرا از جمله طرح هایی است که به همت خیران سلامت(بانوان کلاهان) به بهره برداری رسیده است.

دکتر وجدانی خاطر نشان کرد: این طرح ها در مساحت 540 متر مربع و با هزینه ای بیش از 9 میلیارد ریال ساخته شده است.

وی ساخت پایگاه اورژانس 115 به منظور ارائه خدمات در محور غرب مشهد را گامی اساسی در ارائه خدمات به مردم منطقه برشمرد و اظهار داشت: با افتتاح این پایگاه و استقرار آمبولانس ها و نیروهای اورژانس 115 سرعت خدمات رسانی به بیماران به ویژه سانحه دیدگان حوادث جاده ای سرعت بیشتری می گیرد.

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی مشهد تصریح کرد: همراه سرای این مرکز نیز در قالب 5 سوییت ساخته شده است و با توجه به اینکه در مرکز بیشتر بیماران حوادث جاده ای به مدت طولانی بستری می شوند، ساخت این پروژه را بسیار مهم و اثر گذار در ارائه خدمات رفاهی و آرامش روانی خانواده های بیماران دانست.

دکتر وجدانی به نقش خیران سلامت در توسعه و ساخت این بیمارستان از بدو تاسیس اشاره کرد و اظهار داشت: خیران سلامت نقش موثری در اجرای پروژه های مهم این مرکز داشته اند و با توجه به تهیه برنامه جامع بیمارستان، هر دو هفته یک بار نیز نشستی با خیران سلامت برگزار و نیازهای مرکز و پروژه های برنامه ریزی شده ارائه می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به همت خیران سلامت پروژه مکمل پشتیبان برای استقرار بخش های قلب، مراقبت های ویژه و زنان در این مرکز آغاز شده است و تا کنون مبلغ یک میلیارد ریال نیز برای آن هزینه شده است.

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی مشهد، به دیگر پروژه های در حال ساخت این بیمارستان اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه کلینیک ویژه این مرکز در زیر بنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع در قالب 60 اتاق در حال اجراست و بر اساس برنامه ریزی  به زودی به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: در این کلینیک علاوه بر  راه اندازی درمانگاه های تخصصی،خدمات پاراکلینیکی از جمله کولونوسکوپی، اندوسکوپی، ماموگرافی، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه و فیزیوتراپی ارائه خواهد شد. 

دکتر وجدانی مرحله دوم پروژه اورژانس بیمارستان طالقانی با زیر بنای یک هزار و ۲۰۰ متر مربع در دو طبقه شامل 5اتاق عمل و ۲۷ تخت تحت نظر را از دیگر پروژه های مهم در حال اجرا در این مرکز برشمرد.

 

آغاز ساخت مرکز خدمات جامع سلامت جاهد شهر با مشارکت خیرین

  • PDF

با مشارکت خیران سلامت، کار ساخت مرکز خدمات جامع سلامت جاهدشهر از مراکز زیر پوشش مراکز بهداشت شماره یک مشهد مقدس آغاز گردید.

به گزارش وب دا، مرکز خدمات جامع سلامت که کار ساخت آن با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شهردار منطقه 12، رئیس کلانتری منطقه غرب مشهد، جمعی از خیرین حوزه سلامت و مسئولین دانشگاه آغاز شد به همت خیر نیک اندیش "آقای محمد جواد بصیری راد" ساخته می شود.

رئیس مرکز بهداشت شماره یک مشهد نیز  اظهار داشت: با توجه  به سیاست های دولت یازدهم و تخصیص اعتبارات به پروژه های عمرانی و تفاهم نامه سه جانبه استاندار ی، ادراه راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرکز بهداشت شماره یک 70 پروژه پیش بینی شده است.

دکتر ناصر امینی افزود: در حال حاضر 30 پروژه شامل مراکز خدمات جامع سلامت شهری ، روستایی ، پایگاه سلامت و خانه بهداشت آغاز شده است و بر اساس برنامه ریزی تا 22 بهمن ماه  سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر ناصر امینی خاطر نشان کرد:در منطقه الهیه که از مناطق تحت پوشش شهرداری منطقه 12 است، 10 قطعه زمین دیگر جهت ساخت یک مرکز خدمات جامع سلامت و 9 پایگاه سلامت مورد نیاز است تا به استاندارد لازم جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان این منطقه برسیم.

وی در ادامه گفت: در زمینه تامین زمین ها، نیاز  به یاری همه جانبه خیران سلامت که همواره دغدغه سلامت مردم این مرز و بوم را دارند محسوس می باشد.

دکتر امینی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری صمیمانه شهردار منطقه 12 در مسائل حوزه سلامت گفت: این پروژه در زمینی به مساحت  یک هزارو هشتصدو هفتادو یک متر مربع واقع در منطقه الهیه ساخته می شود.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

کلنگزنی

کلنگزنی

کمک 150میلیون ریالی خانواده خیر کاشمر به ساخت پایگاه انتقال خون کاشمر

  • PDF

khayer.jpeg - 4.77 کیلو بایتمدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از کمک یکصد و پنچاه میلیون میلیون ریالی خانواده ی نیک اندیش کاشمری به حوزه سلامت این شهرستان خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر یزدانی با اعلام این خبر گفت:خانواده محمدی نژاد  از خانواده های نیک اندیش شهرستان کاشمر در اقدامی خداپسندانه به یادبود مادر گرامی شان شادروان مرحومه حاجیه خانم فاطمه دلاور و برادر گرامی شان شهید سرافراز اکبر محمدی نژاد، مبلغ یکصد وپنجاه میلیون ریال را به حوزه سلامت شهرستان کاشمر اهدا نمودند.

وی گفت: بنا به درخواست این خانواده ی خیر، این مبلغ جهت ساخت پایگاه انتقال خون حضرت امیرالمومنین (ع)شهرستان کاشمر، صرف می گردد.

وی خاطر نشان کرد: شماره حساب۴۸۹۹ صندوق قرض الحسنه همت شهرستان کاشمر پذیرای کمک های نقدی خیرین در ساخت پایگاه  انتقال خون امیر المومنین (ع) کاشمر می باشد.

 

با حمایت خیران،نخستین مرکز هاسپس در مشهد افتتاح شد

  • PDF

با حمایت خیران، نخستین مرکز هاسپس کشور در مشهد مقدس به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این مرکز با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد،جمعی از خیران و اعضای هیات علمی و مسئولان به منظور ارائه خدمات طب تسکینی، درمانی، روحی روانی و عقیدتی به بیماران صعب العلاج و خانواده های آنها با حمایت بنیاد خیریه پرفسور خطیب در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع و زیر بنای 5 هزار متر مربع در چهار طبقه و در مدت سه سال ساخته شده است.

رییس بنیاد خیریه پرفسور خطیب در این مراسم اظهار داشت: در این مرکز شرایط به گونه ای فراهم شده است که علاوه بر بیماران، خانواده های آنان نیز زیر پوشش خدمات مشاوره ای قرار بگیرند.

پرفسور سید رضا خطیب خاطر نشان کرد: این مرکز با دارا بودن کادر مجرب علاوه بر ارائه خدمات در طول اقامت بیمار در مرکز ، در منزل وی نیز خدمات را پیگیری می کنند و در هر ساعت از شبانه روز در خدمت بیماران هستند.

وی تصریح کرد: مرکز هاسپس در بسیاری از کشورهای دنیا ایجاد شده و این مرکز نخستین مرکزی است که در ایران ساخته شده است.

رییس بنیاد خیریه پرفسور خطیب افزود: تلاش و هدف ما در راستای تقویت روحی، روانی و ایجاد امید به زندگی و خارج کردن بیماران صعب‌الاعلاج از انزوا و گوشه‌نشینی و از همه مهمتر تسکین درد آن‌هاست.

 مدیر گروه رادیوتراپی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این مراسم ابراز داشت: این مرکز به عنوان مرکز جامع طب تسکینی در مشهد ساخته می شود و دانشگاه علوم پزشکی نقش نظارتی و آموزش و تربیت نیروهای این مرکز را بر عهده خواهد داشت.

دکتر کاظم انوری ، بیان داشت: طب تسکینی عموما مختص به بیماری سرطان نیست؛ اما حدود 70 درصد از خدمات خود  را در حوزه بیماری سرطان ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوی وزارت بهداشت محوریت توسعه طب تسکینی در کشور را بر عهده دارد و در این راستا به ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران می پردازد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

هاسپیس

هاسپیس