خیر کاشمری دو دستگاه نوار قلب به بیمارستان شهید مدرس شهرستان کاشمراهدا کرد.

  • PDF

دکتر محمد جواد یزدانی رپیس مجتمع آموزش عالی ومدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر در اقدامی خدا پسندانه دو دستگاه نوار قلب به بیمارستان شهید مدرس شهرستان کاشمر اهدا نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی با تقدیر از این اقدام خیر خواهانه گفت: آقای حاج محمد تقی سیفی در اقدامی خداپسندانه بیادبود همسر گرامیشان حاجیه خانم بتول قلی بیگی، دو دستگاه نوار قلب به ارزش ریالی شصت میلیون ریال خریداری و به بیمارستان شهید مدرس کاشمر اهدا نمود.

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر با ابراز خرسندی از این اقدام، خاطر نشان کرد: در سالهای اخیر خوشبختانه در حوزه سلامت شهرستان کاشمر خیرین اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند و نیازهای تجهیزاتی در این حوزه اولویت بندی شده است و خیرین و مردم با مشورت حوزه سلامت نیازهای این حوزه را برطرف می نمایند.

  دکتر یزدانی ضمن قبولی این اقدام خداپسندانه، برای شادروان حاجیه خانم بتول قلی بیگی آمرزش گناهان و علو درجات و همچنین  صحت و سلامتی برای نیک اندیش شهرستان کاشمر حاج محمد تقی سیفی را از درگاه خداوند متعال خواستار شد.

 

 

لزوم مشارکت همگان در تامین و ارتقاء سلامت جامعه

  • PDF

قائم مقام رييس دانشگاه در حوزه مشارکتهاي اجتماعي، سازمانهاي مردم نهاد و خيرين سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی، سلامت را در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، جسمی و روحی تعریف نموده است اظهار داشت: برای دستیابی سلامت در تمامی ابعاد جامعه باید همگان اعم از مردم و سازمان ها در آن مشارکت داشته باشند.

دکتر غلامحسن خدایی در نخستین مجمع سلامت شهرستان فریمان با بیان اینکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بهترین شرایط متولی 25 درصد از تامین سلامت جامعه است خاطر نشان کرد: برای ارتقاء سلامت جامعه باید این مقوله اجتماعی شود و تمامی مردم، سازمان ها و ارگان ها وظایف خود را بدانند و در آن مسیر گام بردارند.

دکتر صفایی فرماندار فریمان نیز در این نشست با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای میان وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در راستای نهادینه کردن بحث سلامت در همه حوزه ها با توجه به اسناد بالادستی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه وظایف تمامی دستگاه ها در بحث پیشگیری از آسیبها و مسائل اجتماعی ، تغذیه و بخش هایی که به نوعی با سلامت جامعه مرتبط است مشخص شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان نیز  در این نشست گزارشی از  اقدامات حوزه سلامت و خیران این حوزه شهرستان ارائه نمود.

دکتر محمد علی پاینده ،راه اندازی پایگاه اورژانس جاده ای قلندرآباد ، تکمیل پروژه ستاد مرکز بهداشت، تکمیل مرکز جامع سلامت روستای کته شمشیر،ساخت نمازخانه ، مهمانسرا و پانسیون پزشک در بیمارستان حضرت زهرا(س) را نیز از جمله مواردی برشمرد که نیاز به مشارکت خیران دارد.

کمک 900میلیون ریالی بانوی کاشمری به حوزه سلامت

  • PDF

رییس مجتمع عالی سلامت کاشمر از کمک 900 میلیون ریالی بانوی خیر به حوزه سلامت این شهرستان خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی گفت: حاجیه خانم تاجور میر جردوی در اقدامی خداپسندانه این مبلغ را به یاد بود ‌پسرش ابوالفضل فیض عارفی و همسر این مرحوم، شادروان  محدثه فکور اهدا کرده است.

وی افزود: این مبلغ اهدایی برای ساخت بخش ام ار آی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با قدردانی از نگاه مردم خیر و نوع دوست کاشمری در کمک به حوزه سلامت خاطر نشان کرد: از بدو  فعالیت مجمع خیرین سلامت در این شهرستان بیش از 90 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات، بهسازی، ایجاد و توسعه فضاهای درمانی و بهداشتی کمک شده است.

اجتماعی شدن امر سلامت مهمترین راهکار برای دستیابی به تمامی ابعاد سلامت جامعه

  • PDF

قائم مقام رییس دانشگاه در حوزه مشارکت های اجتماعی  و سازمان های مردم نهاد، ضمن تاکید بر توجه به نشاط و شادابی در جامعه اظهار داشت: اجتماعی شدن امر سلامت مهمترین راهکار برای دستیابی به تمامی ابعاد سلامت جامعه به شمار می رود.

به گزارش وب دا، دکتر خدایی در نشست مجمع سلامت چناران که با حضور دکتر حسینی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولان دانشگاهی و محلی در تالار معلم این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی، سلامت را در چهار بعد،جسمانی، معنوی، اجتماعی و روانی تعریف نموده است تصریح کرد: در حال حاضر با تغییر چهره بیماری از واگیر دار به غیر واگیر، موضوع خود مراقبتی و پیشگیری از عوامل مختلف تاثیر گذار در سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است که این موضوع همکاری تمامی سازمان ها و ارگان های عمومی و دولتی را می طلبد.

وی با بیان اینکه بر اساس تحقیقات صورت گرفته 75 درصد از سلامت جامعه به عوامل اجتماعی باز می گردد تصریح کرد: باید تمامی افراد جامعه و سازمان ها سهم خود را در مقوله سلامت بدانند و در آن مسیر تلاش کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست به جایگاه سلامت در جامعه پرداخت و با اشاره به رشد شاخص های سلامت در کشور در حوزه های گوناگون در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی  به خصوص سال های اخیر، دستیابی به این رشد را ارزشمند توصیف کرد  و تاکید نمود می بایست در کنار نقد کمبودها و مشکلات ، پیشرفت ها و ارتقاء را دید تا روحیه امید از جامعه گرفته نشود.

دکتر حسینی با توجه به افزایش زندگی شهر نشینی ، افزایش سن جامعه ، تغییر سبک زندگی به اضطراب فراگیر در جامعه اشاره کرد و گفت: استرس در بروز بیماری های مختلفی تاثیر گذار است و ضرورت دارد مشارکت اجتماعی در سلامت اتفاق بیفتد.

وی با تقدیر از خیرین بیمارستان ساز تاکید کرد که باید ورود خیرین ، فراتر از بیمارستان سازی و در جهت تمام جوانب سلامت باشد.

در ابتدای نشست فرماندار شهرستان چناران مقوله سلامت و تشکیل مجمع سلامت را فرصت مناسبی برای مشارکت هرچه بیشتر سایر دستگاه ها و مردم دانست  و در عین حال بر نگاه و توجه به بهبود فضاهای درمانی از جمله افزایش تخت بیمارستانی  در چناران و ساخت بیمارستان گلبهار   تاکید کرد.  

دکتر رجب پور مدیر شبکه بهداشت و درمان  چناران این شهرستان را از حیث جایگاه جمعیتی و موقعیت جغرافیایی دارای اهمیت ویژه ای دانست و اظهار داشت: سالانه بیش از 20 میلیون خودرو، 130 هزار زائر پیاده و بیش از یک میلیون گردشگر در این شهرستان تردد دارند.

وی اظهار داشت: از زمان آغاز برنامه تحول نظام سلامت تا کنون بالغ بر 670 هزار نفر از خدمات ویزیت اورژانس ، متخصص و بستری و پاراکلینیک استفاده کرده اند و بالغ بر 21 میلیارد ریال یارانه سلامت نیز تعلق گرفته است بطوریکه سهم مردم در پرداخت فرانشیز بستری به 3 تا 6 درصد رسیده است.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان، مشارکت اجتماعی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بیماریهای غیر واگیر را امری ضروری دانست

وی بر حضور هدفمند خیرین بخصوص در افزایش تخت بیمارستانی ، ساخت مراکز مراقبت ویژه ، ساخت پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی (115) و ساخت و تجهیز مراکز جامع سلامت تاکید کرد.

آخرین اخبار