با حمایت خیران، آغاز کار ساخت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان طالقانی مشهد

  • PDF

با حضور جمعی از خیران، کارساخت بخش مراقبت های ویژه (CCU) در مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی مشهد آغاز شد.

به گزارش وب دا، این مراسم با حضور دکتر بصیری پور رییس مجمع خیرین سلامت و جمعی از خیران برگزار شد.

مدیر بیمارستان طالقانی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با توجه به تردد و ترافیک جاده ای این منطقه و نیاز مبرم این بیمارستان به عنوان تنها مرکز امداد جاده ای مشهد به بخش  مراقبت های ویژه ، این بخش با همکاری شورای مشارکت های بیمارستان در فضایی حدود 800 متر مربع با ظرفیت 12 تخت CCU و گسترش ICU از 8 به 14 تخت، ساخته می شود.

دکتر مسعود خانی با اظهار امیدواری از اینکه این بخش تا شش ماه آینده به بهره برداری برسد خاطر نشان کرد: بیمارستان طالقانی به عنوان بیمارستان امداد جاده ای از محل اعتبار سفر مقام معظم رهبری و به دستور ایشان در سال 1386 راه اندازی شده، اما به علت نیاز مردم، تبدیل به بیمارستان ژنرال شده است که با راه اندازی بخش های مراقبت های ویژه قلب و در آینده نزدیک زایشگاه، تمامی امکانات یک بیمارستان ژنرال را خواهد داشت.

وی در زمینه دیگر پروژه های بیمارستان اظهار داشت: در حال حاضر کار ساخت درمانگاه با مساحت دو هزار متر مربع و 4 اتاق عمل، بخش قلب و بخش آنژیوگرافی در حال اجراست که از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت هزینه آن تامین خواهد شد.

مدیر بیمارستان طالقانی به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص خرید دستگاه ام-آر-آی اشاره و تصریح کرد: در دو بازدید اخیر دکتر هاشمی از این بیمارستان با توجه به امکانات مورد نیاز و حجم مراجعین به این مرکز آموزشی،پژوهشی و درمانی دستور لازم جهت خرید یک دستگاه ام آر آی، یک دستگاه سی تی اسکن دوم و یک دستگاه آنژیوگرافی را به هیات امنای ارزی معالجه بیماران توسط وزیر بهداشت صادر شد تا از محل اعتبارات 20-80(80 درصد وزارت، 20 درصد دانشگاه)خریداری شود.

دکتر بصیری پور رییس مجمع خیرین سلامت مشهد در این مراسم با قدردانی از مشارکت های مردمی بیمارستان به اقدامات شایسته خیرین اشاره و اظهار داشت: همت خیران بویژه در بخش درمان قابل ستایش است و خوشبختانه شهر مقدس مشهد در این زمینه در کشور از رتبه و جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به کمک 30 میلیارد تومانی خیرین در ساخت بیمارستان کودکان اکبر گفت: تا کنون خیرین در بیمارستان های قائم(عج)، امام رضا(ع)، و دیگر بخش های درمانی کمک های موثری داشته اند که باید برای مشارکت بیشتر مردم خیر زمینه را فراهم کنیم تا مشکلات درمانی در حوزه سلامت به حداقل برسد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار