بهره برداری از بخش آی.سی.یو بیمارستان قائم (عج) مشهد با همکاری خیران

  • PDF

بخش مراقبت های ویژه(آی.سی.یو) مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) با 24 تخت و با همکاری دو خواهر خیر طی مراسمی با حضور دکتر مصطفی مهرابی بهار ريیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.   

به گزارش وب دا، ريیس بیمارستان قائم (عج) مشهد طی سخنانی در این مراسم گفت: بخش جدید آی.سی.یو این بیمارستان در فضایی به مساحت 700 متر مربع با همکاری دو خواهر خیر به نام "فریده و فتانه" کلاهان احداث شده است.

دکتر مصطفی داستانی افزود: برای احداث این بخش در مجموع 35 میلیارد ریال هزینه شده است که عملیات ساختمانی آن با هزینه 10 میلیارد ریال توسط خواهران خیر و هزینه تاسیسات و تجهیزات این بخش با هزینه 25 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حمایت وزیر بهداشت انجام شده است.

وی بیان کرد: مراحل احداث این بخش که کاربری قبلی آن سلف سرویس بوده است، در آذرماه سال 1394 آغاز شد و مراحل اجرایی شامل تخریب، نازک سازی، پارتیشن بندی و بازسازی کامل کف و بدنه در مدت کوتاهی انجام شد.

به گفته وی، این بخش دارای سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع از نوع هواساز"هایژنیک" بوده است که اکنون از بهترین  نشان های مطرح در سطح کشور می باشد.

دکتر داستانی گفت: با بهره برداری از بخش جدید آی.سی.یو بیمارستان قائم(عج) مشهد، تعداد تخت های مراقبت های ویژه نظیر تخت های آی.سی.یو و سی.سی.یو در این بیمارستان به 114 تخت رسیده است.

وی بیان کرد:بیمارستان قائم (عج) مشهد که روزانه بیماران زیادی از خراسان رضوی و استانهای همجوار را پذیرش می کند،همچنان نیازمند حرکت و تلاشهای خالصانه خیران نیک اندیش می باشد و آمادگی راه اندازی 40 تخت آی.سی.یو دیگر را با همت خیرین دارد.

به گفته وی، بیمارستان قائم(عج) مشهد یکی از دو بیمارستان بزرگ آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که با حدود یک هزار تخت بستری در سال 1345 فعالیت خود را آغاز کرده است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار