همکاری خیران در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به ساکنان مناطق کم برخوردار

  • PDF

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نشست مشترک جمعی از خیران سلامت و حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا، این نشست با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر خدایی قائم مقام ريیس دانشگاه در حوزه مشارکت های اجتماعی و مدیر عامل و هیات مدیر مجتمع خیریه و درمانی قمر بنی هاشم(ع) مشهد برگزار شد.

دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با تاکید بر همکاری و ارائه راهکار های مناسب و صدور مجوز ایجاد درمانگاه های خیریه در چارچوب قانون اظهار داشت: خیران نقش موثری در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی دارند و درمانگاه های خیریه نیز بار زیادی از مسئولیت درمان بیماران را عهد دارند.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکت های اجتماعی از خیران مجتمع خیریه و درمانی قمر بنی هاشم(ع)در ارائه خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز به مردم محروم منطقه و اعلام آمادگی و احساس مسئولیت اجتماعی خیرین در خصوص سلامت قدردانی کرد و اظهار داشت:باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا به منظور افزایش انگیزه خیران در سرمایه گذاری در حوزه سلامت، نهایت همکاری را با خیران سلامت داشت.

در ابتدای این نشست ولی زاده ريیس هیات مدیره خیریه ضمن اشاره به وسعت منطقه تحت پوشش و ظرفیت های بالای خیریه جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر سلامت به مردم محروم منطقه،ارائه مجوزهای لازم را از سوی دانشگاه به منظور توسعه خدمات در این خصوص خواستار شد.

وی از اعلام آمادگی این درمانگاه جهت ارائه بیشتر خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز به مردم محروم منطقه جاده سیمان، خبر داد.

مهندس یعقوبی از اعضاء هیات مدیره خیریه، نیز در این نشست با اشاره به جمعیت بیش از  100 تا 300 هزار نفری منطقه زیر پوشش این درمانگاه،اظهار داشت: در این درمانگاه بیماران منطقه از خدماتی از جمله دیالیز، فیزیوتراپی، رادیولوژی، آزمایشگاه بهره مند هستند.

وی با توجه به نیاز مردم محروم منطقه خواستار صدور مجوزهای لازم را در راستای گسترش خدمات این درمانگاه شد.

در پایان این نشست مقرر شد، کمیته کارشناسی سه نفره با حضور نماینده معاونت درمان، نماینده مجتمع خیریه و درمانی قمر بنی هاشم(ع) و حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه برای چگونگی اخذ مجوزهای لازم در زمینه ایجاد مرکز جراحی محدود(صغیر)، دی کلینیک، کلینیک تخصصی دیابت و کلینیک طب سنتی صورت پذیرد. 

   

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار