مشارکت 20 میلیارد ریالی خیران سلامت در توسعه و تجهیز بیمارستان دکتر شیخ

  • PDF

دبیر مشارکت های مردمی، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی دکتر شیخ از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از مشارکت 20 میلیارد ریالی خیران سلامت در توسعه و تجهیز این مرکز در دو سال اخیر خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر فاطمه قانع  اظهار داشت: این میزان برای خرید دستگاهها و تجهیزات مورد نیاز مرکز از جمله دیالیز و توسعه و بازسازی بخش هایی از جمله بانک خون،پاتولوژی، اتاق عمل و آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بیمارستان دکتر شیخ ، تنها بیمارستان تخصصی کودکان در مشهد است که علاوه بر بیماران سطح استان، به کودکان بیمار استانهای خراسان شمالی و جنوبی، گلستان، سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور خدمات ارائه می دهد اظهار داشت: به طور حتم، سیستم های بهداشتی و درمانی بدون مشارکت و همیاری خیران نمی توانند به نحو مطلوبی به بیماران خدمات ارائه دهند.

دکتر قانع با اشاره به اینکه بیمارستان دکتر شیخ از قدمت بالایی برخوردار است که با تغییر کاربری به یک بیمارستان تخصصی کودکان تبدیل شده است اظهار داشت: از ابتدای فعالیت این مرکز بنیاد خیریه سرور نقش موثری در توسعه بیمارستان و ارائه خدمات و کمک به بیماران داشته است و با ایجاد شورای مشارکت های مردمی در این مرکز، زمینه فعالیت دیگر خیران نیز فراهم شده است.

این فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادرار کودکان با اشاره به اینکه این بیمارستان،تنها مرکز دیالیز کودکان نیز به شمار می رود و در حال حاضر با 11 دستگاه دیالیز خدمات ارائه می دهد اظهار داشت: با توجه به قدمت این بخش و مرکز، نیمی از دستگاه ههای آن نیاز به بازسازی و نوسازی دارد که در این زمینه کمک خیران نقش موثری در بهبود شرایط دارد.

دکتر قانع تصریح کرد: به منظور استفاده بهینه از مشارکت خیران در این مرکز، نیازهای اولویت دار در بخش های بهسازی، توسعه، بازسازی و تجهیز تهیه و بر اساس آن کمک های خیران مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تاکید کرد:کودکان آینده سازان این مرز و بوم به شمار می روند و شورای مشارکت های خیرین این مرکز، دست تمام خیران را برای کمک به کودکان بیمار و توسعه و تجهیز هر چه بیشتر این مرکز به گرمی می فشارد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار