مشهد دارای 50 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت است

  • PDF

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکتهای اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد گفت: مشهد دارای 50 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت، 34 درمانگاه و بیمارستان خیریه، 9 شورای مشارکت های مردمی در بیمارستان ها و بیش از شش هزار داوطلب سلامت خانم است.

به گزارش وب دا؛ دکتر خدایی در حاشیه نشست مدیران عامل و نمایندگان سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت در سالن شورای ساختمان قریشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: معاونت اجتماعی دانشگاه از دو ماه قبل با امضای وزیر بهداشت و ابلاغ به دانشگاه ها کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در این معاونت دو مدیریت مشارکت های مردمی و مدیریت مولفه های اجتماعی سلامت در کنار کارگروه سلامت و امنیت غذایی به فعالیت مشغول هستند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: در مدیریت مشارکت های مردمی دو اداره سازمان های مردم نهاد(سمن های حوزه سلامت) و خیرین سلامت فعالیت می کنند که در این نشست، به مناسبت هفته سرطان بنا شد در مجموعه الماس شرق مشهد برنامه ای را با مضمون تبلیغی، ترویجی و اطلاع رسانی در زمینه سرطان داشته باشیم.

دکتر خدایی اظهار داشت: یکی از اهداف ما از برگزاری این کمپ تلاش جهت بالابردن سواد سلامتی مردم با مشارکت سازمان های مردم نهاد و موسسات فرهنگی است. در این برنامه تلاش می شود در حوزه بیماری های خاص به مردم اطلاع رسانی لازم صورت بگیرد؛ تا سواد سلامت مردم از 35 درصد به رشد لازم خود برسد.

وی اضافه کرد: معاونت اجتماعی، هماهنگی سایر بخش های توزیع در سلامت در قالب کارگروه سلامت امنیت غذایی را برعهده دارد که دراین راستا جلساتی در زمینه نان سبوسدار، کشتارگاه های صنعتی و تصمیم گیری در خصوص استفاده پالم در مواد غذایی برگزار خواهد شد.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: نقش معاونت اجتماعی در حوزه خیرین، خیریه های سلامت و سازمان های مردم نهاد؛ عمدتا بسیج سایر بخش ها و سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در حوزه سلامت است.

دکتر خدایی با اشاره به پتانسیل بالای شهر مشهد در حوزه مشارکت های مردمی، تاکید کرد: مشهد دارای 50 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت، 34 درمانگاه و بیمارستان خیریه مانند بیمارستان خاتم النبیا(ع)، 9 شورای مشارکت های مردمی در بیمارستان های دانشگاه و بیش از شش هزار و 700 داوطلب سلامت خانم در حوزه معاونت بهداشتی است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار