خدمت رسانی به بیش از ۵۰ هزار محروم در خراسان رضوی

  • PDF

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی از برپایی 4 بیمارستان صحرایی در سال جاری خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 50 هزار و 500 نفر از خدمات بهداشتی و درمانی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بهره بردند.

به گزارش وب دا،دکتر هادی جلالی اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی بسیج جامعه پزشکی محرومیت‌زدایی درمانی و بهداشتی از مناطق مستضعف و حاشیه شهر است که در این راستا اقدامات قابل‌توجهی در سال ۹۵ انجام شد.

وی از همکاری آستان قدس، بهداری شمال شرق کشور، شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر ارگان‌ها خبر داد و افزود: برپایی بیمارستان صحرایی در روستای سنگر از توابع شهرستان سرخس یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی در سال ۹۵ بود که بیش از ۷ هزار نفر از خدمات ارائه‌شده بره بردند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: با همکاری ۵۱ پزشک متخصص، پرستار و کادر خدماتی در این بیمارستان، خدمات تخصصی جراحی عمومی، زنان، اطفال، چشم، ارتوپدی، رادیولوژی، قلب و عروق، اورولوژی، داخلی، روان‌پزشکی، گوش حلق و بینی، پوست، دندانپزشکی، بینایی‌سنجی، سونوگرافی، آزمایشگاه، پزشک عمومی و داروخانه انجام گرفت.

دکتر جلالی با اشاره به اعزام ۳۰ تیم پزشکی به مناطق حاشیه شهر مشهد در ایام دهه کرامت گفت: در این برنامه آستان قدس رضوی همکاری خوبی با بسیج جامعه پزشکی داشت و ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر از ویزیت رایگان بهره بردند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸ تیم درمانی و پایش به مدارس حاشیه شهر اعزام شدند تا بتوانند قدمی در جهت بهبود و آموزش حاشیه‌نشینان داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به وجود ۱۰ کانون فعال در استان، بیان کرد: ۳۵ تیم عمومی و مستمر به حاشیه شهر توسط کانون‌های بسیج جامعه پزشکی اعزام شدند که در این طرح بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر ویزیت رایگان شدند.

جلالی افزود: در ایام شهادت امام رضا(ع) در منطقه گل شهر مشهد به مدت یک هفته کلینیک سیار تخصصی دندانپزشکی با ۱۰ یونیت سیار برپا شد که تعداد ۷۰۰ نفر از حاشیه‌نشینان مشهد به‌صورت رایگان از خدمات دندانپزشکی بهره بردند.

وی از اعزام ۱۰ تیم عمومی به حاشیه شهر مشهد و ویزیت و دارو رایگان در دهه فجر توسط کانون‌ها خبر داد و گفت: در ایام دهه فجر ۱۲۰۰ نفر از خدمات درمانی بسیج جامعه پزشکی استفاده کردند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون، ۱۵۰ تیم عمومی و آموزشی به روستاهای مناطق محروم استان توسط کانون‌های شهرستان اعزام شدند که بیش از ۱۸۳۵۰ نفر از این خدمات بهره بردند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در پایان از برپایی ۴ بیمارستان صحرایی در سال جاری خبر داد و ابراز داشت: در سال ۹۵ بیش از ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات بهداشتی و درمانی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بهره بردند و امیدواریم این خدمات را در سال آینده افزایش دهیم تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم حاشیه شهر و مناطق محروم داشته باشیم.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار