دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ردیف دانشگاه های پیشتاز کشور در حوزه آموزش استمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پرورش‌یافتگان در مکتب علم و اخلاق دانشگاه‌های علوم پزشکی ، همیشه منشأ خدمات صادقانه به مردم بوده و هستند.

همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد شهادت مظلومانه استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز استاد، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی این روز را به تمامی اعضای هیات علمی و اساتید این دانشگاه تبریک گفت.

دکتر فریبرز ثمینی در این پیام آورده است: دوازدهم اردیبهشت ماه، که به یاد استاد شهید مرتضی مطهری روز معلم نامگذاری شده، بهانه‌ای است تا مقام والای معلم و استاد را گرامی بداریم.

کسانی که در کسوت مقدس استادی دانشگاه، نور علم و دانش را در دل جویندگان دانایی و معرفت می‌تابانند، خود بیش از هر کس دیگری به جایگاه ارزشمند علم و دانش و اهمیت نشر آن واقفند، به‌ویژه وقتی که ایفای نقش معلمی توأم با آراستگی به فضائل و ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد، معلم می‌شود نماد وارستگی و الگویی برای پویندگان علم و دانایی.

جایگاه استادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اهمیتی مضاعف دارد، چرا که تربیت حرفه‌ای دانشجویان در حوزه سلامت وظیفه خطیری است که بر دوش آنان نهاده شده است.

پرورش‌یافتگان در مکتب علم و اخلاق چنین اساتید وارسته‌ای، همیشه منشأ خدمات صادقانه به مردم بوده‌اند و در انجام مسئولیت‌های اجتماعی‌شان صحنه‌های زیبایی از ایثار و فداکاری به نمایش گذاشته‌‍اند.

وظیفه خود می‌دانم که قدردان تلاش و فداکاری همکاران عزیزم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشم که چراغ دانش و معرفت را در ایام طاقت فرسای اپیدمی کرونا همواره بر افروخته نگه‌داشته‌اند و وجودشان همیشه الهام بخش جوانان این مرز و بوم بوده است. از خداوند متعال برای شما بزرگواران سلامتی و توفیق روز افزون آرزومندم.

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image