برگزاری 3 هزار و 840 وبینار آموزشی توسط مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهددبیر علمی جشنواره شهید مطهری در کلان منطقه 9 کشور گفت: در جشنواره دانشگاهی شهید مطهری از 157 چهره شاخص دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل 22 استاد بازنشسته، 104 عضو هیأت علمی ارتقاءیافته و 31 برگزیده فرآیندها تقدیر به عمل می‌آید.

دکتر علی عماد زاده در گفت‌وگو با وب دا، اظهار کرد: در ایام هفته آموزش برنامه‌های شاخصی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود و در یک سال گذشته زحمات مضاعف اساتید این دانشگاه با شرایط خاص تدریس در ایام بحران کرونا به‌خوبی دیده شده و جا دارد که فرارسیدن روز معلم را خدمت تک‌تک این اساتید بزرگوار تبریک و تهنیت عرض نماییم.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تقدیر از اساتید و گروه های آموزشی برگزیده در سطح دانشگاه یا دانشکده های دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد در دوران بحران کرونا  و معرفی فرایندهای آموزشی برتر به وزارت بهداشت از جمله برنامه های پیش بینی شده در این ایام است.

دبیر علمی جشنواره شهید مطهری در کلان منطقه 9 کشور با بیان اینکه همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره‌های ملی شهید مطهری در روزهای پایانی اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: همه ساله به مناسبت بزرگداشت هفته معلم جشنواره ملی و دانشگاهی شهید مطهری برگزار می‌شود و امسال میزبان جشنواره ملی که در روزهای 29 تا 31 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود شیراز خواهد بود و جشنواره دانشگاهی هم در روزهای 4 و 5 خرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با اولویت برگزاری به صورت مجازی، برگزار خواهد گردید. البته در نظر داریم تا در جشنواره دانشگاهی از ظرفیت دیگر دانشگاه‌ها ی کلان منطقه 9هم استفاده کنیم. 

دکتر عمادزاده تصریح کرد: جشنواره شهید مطهری همه ساله در ایام هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار می‌شد که امسال به دلیل همزمانی با شب‌های قدر و ایام شهادت امام علی(ع) به بعد از ماه مبارک رمضان موکول شده و شروع جشنواره منطقه‌ای را 3 روز پس از پایان جشنواره ملی و در سالروز آزادسازی خرمشهر خواهیم داشت.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که در سال گذشته به دلیل شرایط حاد کرونایی شاهد عدم برگزاری جشنواره شهید مطهری بودیم و امسال در نظر داریم تا علاوه بر اجرای برنامه‌های جشنواره سال 1400، برنامه‌های اجرا نشده سال 1399 را هم اجرا نماییم، تأکید کرد: همزمان با برگزاری جشنواره شهید مطهری برپایی نمایشگاه‌های مجازی دستاوردهای دانشگاهی کلان منطقه 9 کشور در حوزه آموزش که بیشتر حول محور و موضوع کووید-19 بوده را از یکم تا ششم خرداد ماه خواهیم داشت.

دبیر علمی جشنواره شهید مطهری در کلان منطقه 9 کشور اضافه کرد: برگزاری یک پنل تخصصی در حوزه آموزش مجازی با حضور صاحب نظران حوزه آموزش و یادگیری الکترونیکی کلان منطقه و در صورت امکان سایر دانشگاه های کشور از دیگر برنامه های پیش بینی شده جشنواره دانشگاهی خواهد بود. 

دکتر عمادزاده افزود: 3 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عضو کمیته علمی بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و چهاردهمین جشنواره کشوری شهید مطهری هستند، و در این جشنواره نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقالات خود را در قالب سخنرانی و پوستر ارائه نموده و در برگزاری رویدادهای علمی آن از جمله پنل تخصصی، سمپوزیوم، کارگاه آموزشی و صبحانه کاری مشارکت فعال خواهند داشت، ضمن اینکه در جشنواره ملی امسال که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود غرفه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در نمایشگاه جانبی این جشنواره دایر می‌‎گردد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از جمله محورها و موضوعات شاخص همایش کشوری آموزش علوم پزشکی می‌توان به  مأموریت‌گرایی و تمایز رسالت آکادمیک در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره کرد، افزود: در جشنواره دانشگاهی امسال از 3 گروه بازنشستگان پرافتخار، ارتقاءیافتگان و برگزیدگان فرآیندهای آموزشی ملی و  دانشگاهی در 2 سال اخیر شامل 22 استاد بازنشسته (15 نفر سال 1398 و 7 نفر سال 1399)، 104 ارتقاءیافته (36 نفر سال 1398 و 68 نفر سال 1399) و 31 برگزیده فرآیندها (15 نفر سال 1398 و 16 نفر سال 1399) تقدیر می‌شود و مجموع تقدیرشوندگان در این جشنواره 157 نفر هستند.

دبیر علمی جشنواره شهید مطهری در کلان منطقه 9 کشور بیان کرد: در سال گذشته  10 مدال طلا، نقره و برنز شامل یک طلا، یک نقره، 5 برنز و 3 نقره گروهی از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در المپیاد علمی دانشجویی کسب شده است.

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image