101.jpg - 12.31 kBمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: روند ابتلای به کرونا در این استان همچنان صعودی است اما این افزایش نسبت به فروردین ماه با سرعت کمتری به پیش می‌رود.

دکتر مهدی قلیان اول در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در موج چهارم در این استان هنوز به اوج نرسیده‌ایم و دوره اوج را پشت سرنگذاشته ایم خاطر نشان کرد: هم اینک هزار و ۴۱۱ نفر در شهرهای مختلف خراسان رضوی بستری هستند و از این تعداد ۳۳۶ نفر در بخش مراقبتهای ویژه به سر می‌برند.

وی ادامه داد: در شهرهای خراسان رضوی هم روند ابتلا در گناباد، نیشابور و تربت جام کاهشی و در تربت حیدریه، سبزوار و مشهد افزایشی بوده است و با توجه به این که بیشترین تعداد شهرهای خراسان رضوی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد است این روند افزایشی ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال هم گفت: تا کنون حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد این گروه واکسن را دریافت کرده اند.

دکتر قلیان افزود: همچنین بیش از ۸۰ درصد کادر بهداشت و درمان نیز واکسینه شده‌اند و تا زمانی که ۷۰ درصد جمعیت واکسینه نشوند رعایت پروتکلها همچنان باید انجام شود و تزریق واکسن جنبه محافظتی از شدت بیماری دارد. تب و لرز و حالت تهوع نیز از علایم شایع واکسن است اما حالت سخت و پیش رونده در افراد واکسن زده تا این لحظه گزارش نشده است.

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image