126.jpg - 3.58 kBرییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  مراسم شب های پر فیض قدر در مناطق قرمز و نارنجی به لحاظ میزان ابتلا به کرونا در فضای باز و در مناطق زرد رنگ در فضای بسته نیز برگزار می شود.

مهندس باباخانی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری مراسم لیالی قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز امکان پذیر است، عنوان کرد: این مراسم در شهرستانهای زرد رنگ در فضای بسته هم اجازه برگزاری دارد.

وی ادامه داد: به ازای هر نفر 4 متر مربع فاصله باید وجود داشته باشد و توزیع نذورات نیز به دلیل ایجاد ازدحام ممنوع است.

مهندس باباخانی بیان کرد: ضد عفونی کردن سطوح ، استفاده از ماسک و برگزاری مراسم معنوی در حداکثر دو ساعت از دیگر شروط برگزاری مراسم شب های قدر است.

وی با بیان اینکه در مشهد 50 نقطه اجازه برگزاری مراسم را در فضای باز دارند که کارشناسان بهداشت محیط بر روند اجرای مراسم نظارت خواهند داشت، عنوان کرد: هتل ها و اماکن اقامتی نیز برای مسافرانی که برای انجام امور ضروری به شهرستانهای قرمز و نارنجی وارد شده اند خدمات ارائه می کنند.

رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خودروهای غیر بومی اجازه ورود به شهرستانهای قرمز و نارنجی را ندارند و هتل ها و مراکز اقامتی نیز با یک سوم ظرفیت می توانند به زائران خدمت رسانی کنند البته رستوران هتل ها باید تعطیل باشد و غذا داخل اتاق مهمان سرو شود.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image