105.jpg - 10.96 kBجانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا از برنامه ریزی حوزه درمان دانشگاه برای مقابله با پیک چهارم کرونا و خدمات رسانی مطلوب به بیماران خبر داد و اظهار کرد: طی یک هفته اخیر تعداد بیماران بستری در مراکز زیر پوشش دو برابر افزایش یافته است.

دکتر شاپور بدیعی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه از نیمه فروردین به طور مجدد تعداد بیماران بستری و سرپایی افزایش یافته است خاطر نشان کرد: درحال حاضر تعداد بیماران در بخش سرپایی 35 تا 45 درصد افزایش یافته و در حوزه بستری ها نیز متاسفانه روند صعودی  است.

وی با بیان اینکه با توجه به ورود به موج چهارم کرونا و بر اساس تجربیات گذشته برنامه ریزی های لازم برای خدمات رسانی به بیماران در سطوح مختلف انجام شده است اظهار کرد: بر این اساس در حوزه نظارت و مدیریت بیمارستان ها و اورژانس ها بازدید از تمامی بیمارستان هایی که ظرفیت پذیرش بیماران را دارند و در گذشته هم داشتند در حال انجام است و وضعیت نیروی انسانی،تجهیزات و فضای بیمارستانی برای بیماران کرونایی در حال بررسی است تا ضمن رفع مشکلات، تمامی بیمارستان ها آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه به منظور جلوگیری از مراجعه مستقیم بیماران به بیمارستان ها و احتمال ابتلا به ویروس کرونا و یا سایر عفونت ها باید سطوح یک و دو برای خدمات رسانی تقویت شود خاطر نشان کرد: بدین منظور برنامه بازدید از درمانگاه های سطح یک و دو کرونا در حال انجام است تا مردم در نزدیکترین محل سکونت خود خدمات سطح یک و دو را دریافت و در صورت نیاز به خدمات بستری به بیمارستان ها ارجاع شوند.

دکتر بدیعی با تاکید بر اینکه در موج چهارم کرونا نیز برنامه سطح بندی بیماران و نظام ارجاع به طور کامل اجرا می شود تصریح کرد: با اجرای این برنامه ضمن گسترش خدمات رسانی از ایجاد ازدحام و حضور بیماران در مراکز اورژانس نیز جلوگیری می شود.

وی افزود: همچنین طی نشستی با سوپروایزران کنترل عفونت، استراتژی ها و نحوه برخورد با بیماران کرونایی به طور مجدد ارائه شد و ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات، نقاط قوت و قابل بهبود مورد  ارزیابی قرار گرفت.

مسئول کمیته مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حوزه واکسیناسیون تا چند روز آینده تمامی افراد شاغل در بخش های کرونایی واکسینه خواهند شد اظهار کرد: با انجام واکسیناسیون باید همچنان مراقب سلامتی خود باشند و  نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه لازم را داشته با شند.  

دکتر بدیعی با بیان اینکه ویروس کرونا به شدت در حال گسترش است و این نشان می دهد که روزهای سختی در پیش است اظهار کرد:در حال حاضر ظرفیت تخت مراقبت ویژه در حال تکمیل است و تعداد بیماران بستری نیز طی یک هفته اخیر از 300 نفر به 600 نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در این دوره نیز از ظرفیت سایر بیمارستان های غیر دانشگاهی برای خدمات رسانی به بیماران استفاده می شود اظهار کرد: تمامی  اورژانس بیمارستان های مجهز به دستگاه سی تی اسکن فعال شدند و علاوه براین تمامی بیمارستان ها نیز موظف به پذیرش بیماران هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمامی بیمارستان های نظامی، انتظامی، شامل امام حسین(ع)، شمس الشموس و ثامن الائمه (ع) و همچنین رضوی برای خدمات رسانی به بیماران آماده است تصریح کرد: سازمان  تامین اجتماعی و بیمارستان فارابی در حال حاضر یکی از مراکز اصلی خدمات رسانی در حوزه کرونا محسوب می شود و در حال حاضر 100 بیمار کرونایی در این مرکز درمانی بستری است.

دکتر بدیعی  با بیان اینکه سطح بندی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی برنامه ریزی شده است اظهار کرد: در مرحله نخست یک هزار و 100 تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی است ضمن اینکه  برنامه ریزی برای خدمات رسانی به بیماران غیر کرونایی نیز انجام شده است.  

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image