27 داروخانه دارای مجوز عرضه داروهای شیمی‌درمانی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال هستندمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: 142 داروخانه شبانه‌روزی خراسان رضوی در ایام نوروز فعال است که از این تعداد 91 داروخانه آن در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

دکتر جبرائیل مؤفق در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، خاطر نشان کرد: تمامی داروخانه‌های دولتی در ایام نوروز  دایر هستند، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از داروخانه‌های غیردولتی و خصوصی پرمخاطب هم در این ایام فعالیت دارند تا مردم داروی مورد نیاز خود را در زمان کوتاه و بدون دغدغه تامین کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از مجموع 142 داروخانه شبانه‌روزی فعال در ایام نوروز 1400، 91 داروخانه آن در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده که از این میزان 73 داروخانه در شهر مشهد و 18 داروخانه هم در 14 شهرستان حوزه تحت پوشش این دانشگاه است، ضمن اینکه در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی نیشابور، تربت حیدریه، گناباد، سبزوار و تربت جام هم به ترتیب 19، 15، 10، 6 و 1 داروخانه شبانه‌روزی فعال داریم.

دکتر مؤفق اضافه کرد: بخش عمده‌ای از خدمات دارویی مردم توسط داروخانه‌های بیمارستانی ارائه می‌شود و در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 58 داروخانه بیمارستانی فعال است که از این تعداد 42 مورد آن در مشهد بوده و 16 مورد دیگر هم در شهرستان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از وضعیت مناسبی در بحث تأمین و عرضه انسولین برخوردار هستیم، تصریح کرد: وضعیت انسولین موجود در داروخانه به نسبت ماه‌های قبل خیلی بهتر شده، اما برخی انسولین‌ها مانند لانتوس که مخاطب زیادی دارد کم است و با وجود همین شرایط لانتوس ایرانی و وارداتی در داروخانه‌ها موجود است ؛ همچنین آمار موجود دیگر موارد خانواده انسولین ها در داروخانه‌ها مانند نوورپید، اپیدرا، نوومیکس و غیره هم خوب است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام نوروز 1400 توجه ویژه‌ای نسبت به نیاز دارویی 3 گروه بیماران دیابتی، پیوندی و سرطانی شده و در همین خصوص به ترتیب در 56، 28 و 27 داروخانه حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان داروخانه‌های معین عرضه‌کننده داروهای موردنیاز این دسته از بیماران انتخاب شده‌اند.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image