93.jpg - 9.27 kBمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: 319 مورد بازرسی از واحد های تولیدی مواد غذایی و آشامیدنی و ارایشی و بهداشتی انجام شده است.

دکتر جبرائیل موفق در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه این بازدید ها در طول تعطیلات نوروزی به منظور حفظ سلامت جامعه انجام شده است خاطر نشان کرد: در این مدت  37 مورد صدور مجوز صادرات و واردات مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و 17 مورد شکایات مردمی رسیدگی شده در خصوص فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی نیز انجام شده است، عنوان کرد: 59 مورد بازرسی از خرده فروشی های گیاهان دارویی و باشگاه های ورزشی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه 400 مورد بازرسی از داروخانه خصوصی، دولتی، درمانگاهی و بیمارستانی انجام شده است و 44 مورد شکایات مردمی در خصوص ارایه خدمات دارویی رسیدگی شده است، بیان کرد: علاوه براین 51 مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی ارسال شده است و به 821 مورد تماس تلفنی بیماران و عموم مردم در خصوص داروها و سموم پاسخ داده شده است.

دکتر موفق با بیان اینکه 1121 تماس تلفنی و حضوری بیماران و همکاران گروه پزشکی در خصوص کمبود دارویی در واحد تدارک و توزیع دارو پاسخ داده شده است، گفت: 11 مورد بازرسی نیز  از واحدهای مرتبط با تولید، توزیع و عرضه ماسک و دستکش با محوریت بیماری کرونا انجام شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در بازرسی از داروخانه ها نیز 30 مورد عدم حضور مسئول فنی، 12 مورد گرانفروشی و 6 مورد کمبود و عدم نسخه پیچی به میزان دارو طبق نسخه گزارش شده است، اظهار کرد: همچنین طی گشت های مشترک کارشناسان حوزه مدیریت نظارت بر فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی با بازرسین اتاق اصناف ،150 قلم کالای فاقد مجوز کشف و توسط اتاق اصناف به تعزیرات ارجاع داده شد.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image