99.jpg - 7.45 kBمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجتناب از حضور در دورهمی ها اظهار کرد: رعایت نکردن فاصله اجتماعی خطر انتقال ویروس را 4 برابر افزایش می دهد .

دکتر جبرائیل موفق در گفتگو با وب دا به مناسبت هفته سلامت با تاکید بر اینکه استفاده نکردن از ماسک خطر ابتلا به بیماری کرونا را تا سه برابر افزایش می دهد خاطر نشان کرد: افراد در صورت ابتلا به علائم مشکوک به کرونا ضمن خودداری از هر گونه خوددرمانی و مصرف دارو، به نزدیکترین مرکز درمانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

وی با بیان اینکه مصرف خودسرانه دارو موجب به خطر افتادن سلامتی می شود تصریح کرد: استفاده از آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری های ویروسی مانند کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا تاثیری ندارند و نباید مورد استفاده قرار گیرند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در صورتی که فرد بدون تجویز پزشک اقدام به مصرف آنتی بیوتیک ها نماید، نه تنها خود را بدون دلیل در معرض خطر عوارض جانبی قرار داده است، بلکه دچار مقاومت آنتی بیوتیک نیز می شود افزود: تحت هیچ شرایطی نباید داروهای آنتی بیوتیک خود را به دیگران حتی در صورت تشابه بیماری توصیه کرد.

وی با بیان اینکه در صورت تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک تا اتمام دوره درمانی حتی در صورت بهبودی مصرف آن را باید ادامه داد اظهار کرد: مصرف خود سرانه آنتی بیوتیک ها و کامل نکردن دوره درمانی موجب به وجود آمدن مقاومت های میکروبی شده و در صورت ابتلا مجدد دیگر تاثیر درمانی نخواهد داشت.

دکتر موفق افزود: از آنجایی که درمان خاصی برای کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس ها رعایت نکات پیشگیرانه است.

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image