267.jpg - 14.95 kBمدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تكريم و تعظيم از مقام شامخ شهدای والامقام و جانبازان سرافراز را وظيفه‌ای همگانی دانست و گفت: زحمات بی‌بدیل و قابل ستایش جامعه پزشکی در مهار و کنترل بیماری کرونا شایسته تقدیر است.

دکتر سیدروح‌الله هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با  وب دا، ضمن تبریک روزهای شهید و جانباز، اظهار کرد: تكريم و تعظيم از مقام شامخ شهدای والامقام و جانبازان سرافراز يک وظيفه همگانی بوده و این مهم یک ضرورت است.

وی ضمن قدردانی از زحمات بی‌بدیل و قابل ستایش جامعه پزشکی در مهار و کنترل بیماری کرونا، بیان کرد: مدافعان سلامت درس عشق و ایثار را به‌خوبی معنا کردند و در روزهای پایانی سال به پاس قدردانی و تکریم قهرمانان حوزه سلامت که جان خود را در راه مدیریت و پیشگیری و درمان ویروس منحوس در طبق اخلاص گذاشته و در نبرد سخت با این بیماری به سرمی‌برند از عموم مردم تقاضا داریم که همچنان با همراهی و همدلی همیشگی خود یاری‌گر کادر بهداشت و درمان در مسیر ریشه‌کنی این ویروس منحوس باشند.

مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارج نهادن به مقام ایثارگران را ضرورتی در راستای استمرار راه و مسیر ایثار و فداکاری این قشر عنوان کرد و گفت: امنیت و آرامش کنونی کشور را  مدیون از خودگذشتی و جهاد شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان هستیم، عزیزانی که از جان خویش گذشتند تا ما در سلامت کامل باشیم.

دکتر هاشمی‌نژاد با بیان اینکه تعداد 41 شهید دانشجو و 26 شهید کارمند در دانشگاه علوم پزشکی مشهد داریم که تمامی آنها جزو شهدای انقلاب و دفاع مقدس هستند، خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر که در جبهه مبارزه با ویروس کرونا حاضر هستیم 9 شهید مدافع سلامت داشته‌ایم که از این تعداد 7 نفر از آنان به عنوان شهدای مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و 2 نفر دیگر هم از بخش خصوصی بودند که در نبرد با ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و مجموع شهدای این دانشگاه به 74 نفر رسید.

وی تصریح کرد: پرونده تمامی کادر بهداشت و درمان فوت شده در ایام مبارزه با ویروس کرونا بررسی می‌شود و پس از اتمام کار به کمیته ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این کمیته حضور دارند ارجاع می‌شود تا بررسی نهایی صورت می‌پذیرد.

دکتر هاشمی‌نژاد گفت: در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد جانبازان زیادی که این عزیزان همواره مورد تکریم و احترام هستند و در نظر داریم با توجه به شرایط کرونایی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد که سلامت این عزیزان به خطر نیفتد.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image