138.jpg - 8.08 kBبیش از یک سال است که کشورمان درگیر ویروس منحوس کرونا شده است و از همان روز های نخست کادرهای پزشکی، پرستاری، بهداشتی و تمامی پرسنل نظام سلامت در خط مقدم این کارزار حماسه‌آفرینی کردند.

شاید بتوان گفت سال گذشته یکی از سخت ترین سال های بعد از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود و مدافعان سلامت در این مدت با ایثار جان خود برای حفظ سلامت بیماران جهاد کردند و با خلق حماسه‌های ماندگار، رشادت‌های کادر درمانی و نظام سلامت در دوران دفاع مقدس یادآوری شد؛ تجربه‌های دفاع دیروز نشان راهی است برای دفاع امروز.

آنان که صحنه‌های نورانی دوران دفاع مقدس را بخاطر می‌آورند نیک می‌دانند که وفاق، همدلی، عشق، ایثار و شهادت مرد و زن، جوان و سالمند لحظه‌هایی آفرید که هنرمندانه‌ترین قلم‌ها، تصویرها، نغمه‌ها، آواها و نواها و آنچه از هفت هنر جهان می‌توان به عاریت گرفت از نمایش آن عاجزند. گل‌هایی پرپر شدند که هر یک گلستانی را معطر می‌کردند و جان‌هایی نثار شدند که هر یک آتشفشانی از مهر و عشق به مردم و سرزمین را فریاد می‌زدند.

آرمان که ایثار باشد حتی اگر جنگی ندیده باشی جلوه‌های ایثار و فداکاری تکرار می شود؛ ماه‌هاست که مدافعین سلامت با همان دلدادگی مدافعین حریم سرزمینمان در ایام دفاع مقدس، تن بر آتش بلا زده‌اند تا از سلامتی هموطنان گرفتارشان محافظت کنند و در این راه، گروهی به خیل نورانی شهدا پیوستند، گروهی بیمار و زمین گیر شدند و عده‌ای علیرغم همه کاستی‌ها و تحریم‌ها روز و شب در صحنه مانده‌اند تا به هموطنانشان گزندی نرسد.

مردان و زنان مدافع سلامت امروز، فرزندان مردان و زنانی‌اند که دیروز در جبهه جنگ از جان و فرزند و خانواده خود گذشتند تا مردم سرزمین مان رنگ آرامش ببینند. ایثارگران امروز جبهه سلامت، با تمام وجود خود، زجر طاقت فرسای لباس‌ها، ماسک‌ها و دستکش‌ها را تحمل می‌کنند تا جانی را از مرگ نابهنگام نجات دهند، سپیدپوشان عرصه بهداشت و تندرستی، سختی دور از خانواده و فرزندان بودن را به جان می‌خرند تا سلامت جامعه  دستخوش ناملایمات زندگی نشود.

مدافعان سلامت، بی پروا در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس قرن، دست و پنجه نرم می‌کنند، جان می‌دهند تا عده‌ای جان ندهند، رنج می‌کشند تا فرزندی در این سرزمین رنج یتیمی نبیند، دوری از فرزندان و خانواده خود را تحمل می‌کنند تا خانواده‌ای داغدار عزیزش نشود.

سازمان جهانی بهداشت  به منظور پاسداشت تلاش ها و ایثارگری های تلاش گران حوزه بهداشت درمان، امسال را به نام سال جهانی مدافعان سلامت نامگذاری کرده است.

باید سر تعظیم پیش پای  فرشتگان نجات بخش جامعه فرود آورد، باید این دست‌های مهربان را بوسید، باید قدر این فداکاری‌ها را دانست و قدمی برداشت. آری باید کاری کرد تا مدافعان سلامت جامعه نفسی تازه کنند، باید سهیم شویم در راه گذر از این تنگای نفس گیر کرونا، باید ماسکی  زده شود تا ماسک‌هایی از چهره‌های خسته از کار پرستاران و پزشکان کنار زده شود، باید میان خود کمی فاصله اندازیم تا کادر فداکار درمان کشورمان قدری به خانواده خود نزدیک شوند، باید دستانمان را مرتب بشوئیم تا فرزندان پزشکان و پرستاران عزیز  فرصتی پیدا کنند تا  دستان پرمهر مادران و پدران خود را بفشارند.

آری، باید کاری کنیم، تا دیر نشده، تا فرصت هست و تا عزیزی دیگر از کادر درمان و انسان شریف دیگری از هموطنان خود را از دست نداده‌ایم.

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image