جایزه ملی ژنتیک ایر ان به دکتر سینا مظفری جوین، محقق جوان برتر  در حوزه ژنتیک انسانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد.

به گزارش وب دا، این جایزه به پاس همت ستودنی  در توسعه دانش ژنتیک انسانی و پزشکی و چاپ مقالات علمی تاثیر گذار در مجلات معتبر علمی توسط  دکتر مولا، دبیر علمی دومین کنگره بین المللی ژنتیک ایران و دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد  اهدا شد.

 این جایزه از سوی کمیته داوران  جایزه ملی  ژنتیک ایران در انجمن ژنتیک ایران  هر دو سال یکبار به یک پیشکسوت این حوزه و یک محقق برتر و یک محقق  برترجوان در  اختتامیه  کنگره بین المللی ژنتیک اهدا  می شود.

دکتر مظفری جوین تا کنون موفق به چاپ مقاله در  مجلات علمی تاثیر گذار از جمله Science ، Molecular Cell ، Nature Communication   و مجله  آکادمی  ملی علوم  آمریکا PNAS  شده است و در سال ۲۰۱۳ جایزه و مدال علمی Otto -Hahn جامعه علوم پیشرفته ماکس پلانک آلمان  در شاخه زیست پزشکی را دریافت کرده است.

دکتر مظفری دوره PhD و فوق دکتری را در انستیتو ماکس پلانک آلمان در زمینه ژنتیک به پایان رسانده و محقق ارشد وابسته در این انستیتو بوده و همچنین در حال حاضر عضو هیات علمی پیوسته مرکز ملی ژن درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشد و در زمینه بومی کردن این دانش و انجام ترایال انسانی درمان های مرتبط با این فن آوری فعالیت دارد. وی همچنین موفق به دریافت گرنت های تحقیقاتی پیشرفته مشترک بین المللی در حوزه علوم پزشکی شده است.

1.jpg - 76.51 kB

2.jpg - 74.06 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image